Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Mülteci ve Göçmen Hoşgörü Projesi tamamlandı..

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE, KONYAALTI BELEDİYESİ’NİN DE İŞTİRAKÇİSİ OLDUĞU “MÜLTECİ VE GÖÇMEN TOPLULUKLARI İÇİN HOŞGÖRÜ PROJESİ” KAPANIŞ TOPLANTISI İLE SON BULDU.

Mülteci ve Göçmen Hoşgörü Projesi tamamlandı..
26 Ekim 2018 - 11:32

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) koordinatörlüğünde, Konyaaltı Belediyesi’nin de iştirakçisi olduğu “Mülteci ve Göçmen Toplulukları için Hoşgörü Projesi” kapanış toplantısı ile son buldu.

Konyaaltı Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öncülüğünde hazırlanan “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü-WelCommunities” isimli Avrupa Birliği (AB) Yetişkin Eğitim Projesine destek oldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel; “Proje Ülkemizin, şehrimizin ve üniversitemizin misafir olan göçmen ve mültecilere yönelik hazırlamış olduğu bir sosyal sorumluluk projesidir.” dedi. Günümüzde insanların hastalık, doğal afetler, savaşlar ve benzeri nedenlerden dolayı topraklarını terk etmek zorunda kaldıklarını dile getiren Prof. Dr. Çizel; “Proje ile ülkemizin sağlık, kültürel norm ve değerleri, hukuk ile ilgili kitapların hazırlanması ve bu kitapların dijital interaktif iletişim öğrenme platformları aracılığıyla paylaşılması öngörülmektedir.” diye konuştu.

Mülteci sorununun global bir sorun olduğunu belirten Konyaaltı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ulutekin, gerçekleştirilen proje ile mülteci insanların gittikleri ülkelere adaptasyonlarını sağlayacak çözümler üretmeyi amaçladıklarını söyledi.

Toplantı, projeye destek olan kurum ve kuruluşların temsilcilerine verilen sertifika töreni ile son buldu. Konyaaltı Belediyesi’ni temsilen projeye katılan Güven Ulutekin, Müge Çağla Yavuz, Zehra Gül, Nesrin Doğan ve Züvre Alp Mülteci ve Göçmen Toplulukları için Hoşgörü Projesi Sertifikalarını aldılar.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr