SON DAKİKA

Mülteciler Komiserliği üyeleri Antalya’da

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ İZMİR OFİS GÖREVLİLERİ, ANTALYA’DA YAŞAYAN MÜLTECİLER HAKKINDA BİLGİ ALDI.

Bu haber 24 Kasım 2017 - 17:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.
fuar

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İzmir Ofis görevlileri, Antalya’da yaşayan mülteciler hakkında bilgi aldı.

Sivil Düşünce Derneği yöneticileri ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İzmir Ofis görevlileri Taylan Dağcı ve Ezgi Ergenç’in katılımlarıyla Antalya’da yaşayan mülteciler hususunda bilgi paylaşımında bulundular. Dernek Başkanı Hidayet Gültekin, “günümüzde sivil toplum kuruluşlarının öneminin giderek artması ve toplum içinde vazgeçilmez bir kurum haline gelmeleri sebebiyle bir takım sorumluluklar üstlenmesi gerekir. Bu nedenle STK’lar, toplumsal sorunların çözümüne ve çağdaş yaşam standardının gelişmesine yönelik çeşitli strateji ve projeler ortaya koymakta” dedi.

Taylan Dağcı da Antalya’da bulunan 541 Suriyeli mülteciye dair çalışmaları merak ettiklerini ifade etti. Ezgi Ergenç de Antalya’nın, Aydın, Muğla gibi İzmir ofisine bağlı olduğunu Antalya da ilk kez bir STK ile buluştuklarını belirtti.

fuar
antalya haber