Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Murat 124’ler yıla veda etti

ANTALYA’DA BİR ARAYA GELEN YAKLAŞIK 62 MURAT 124 VE 15 KLASİK ARABA 2017 YILINA VEDA KAPSAMINDA ‘ASSOLİSTLER SAHNEDE’ DİYE BİR ETKİNLİK BAŞLATTILAR. YAN YANA DİZİLEN RENKLİ VE SAHİPLERİ TARAFINDAN ÖZENLE BAKILAN ARABALAR GÜN İÇERİSİNDE ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR. ETKİNLİK ALANINA MURAT 124’ÜNÜ GETİREN ŞEHMUR SÜMER, KENDİSİNE 50 BİN TL TEKLİF EDİLMESİNE RAĞMEN AŞKINI SATMADIĞINI DİLE GETİRDİ.

Murat 124’ler yıla veda etti
17 Aralık 2017 - 12:20
banner

ANTALYA (İHA) – Antalya’da bir araya gelen yaklaşık 62 Murat 124 ve 15 klasik araba sahibi, 2017 yılına veda kapsamında ‘assolistler sahnede’ diye bir etkinlik başlattılar. Yan yana dizilen renkli ve sahipleri tarafından özenle bakılan arabalar gün içerisinde ziyaretçilerini bekliyor. Etkinlik alanına Murat 124’ünü getiren Şehmus Sümer, kendisine 50 bin TL teklif edilmesine rağmen aşkını satmadığını dile getirdi.

Antalya Kulüp 124 Grubu ve Kepez Belediyesinin organizasyonuyla Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 62 Murat 124 ile 15 klasik araba sahibi, 2017 yılına veda kapsamında ‘assolistler sahnede’ etkinliğinde Kepez Macera Parkı’nda bir araya geldi. Gün içerisinde vatandaşların beğenisine sunulacak arabalar, ziyaretçilerini bekliyor. Sahiplerinin yan yana dizdiği Murat 124’ler sabah saatlerinde gelen az sayıda vatandaşların büyük ilgisini çekerken, gün içerisinde ziyaretçi sayısının artması bekleniyor. Renkli, özellikli ve bakımlı Murat 124’leri görmek için parka gelen vatandaşlar, araçlarla fotoğraf çektirdi. ‘Murat 124’ arabalarına gözleri gibi bakan araç sahipleri gelen yüksek miktardaki fiyatları bile ellerinin tersiyle itmeyi tercih ediyorlar.

Kölemen: “62 tane Murat 124 var”

Etkinlik alanında 62 tane Murat 124 araç olduğunu ifade eden Antalya Kulüp 124 Grubu Kurucu Başkanı Osman Kölemen, “6 senedir bu işi yapıyoruz. Bugün de 2017 yılına veda etkinliği kapsamında ‘assolistler sahnede’ diye bir etkinlik başlattık. 62 aracımız var şu an burada. 15 tane de klasik aracımız var. Bugün burada eğlencemiz var ve yıla veda edeceğiz” dedi.

“Tutkusu, içindeki kokusu ayrı bir şey”

Etkinlik alanında en eski Murat 124 modelinin 1971, en yeni modelinin ise 1976 yılında üretildiğini söyleyen Kölemen, “Arabalarımızın farkı şirinliği. Hepsi birbirinden renkli 62 tane aracımız var. Herkesi Kepez Belediyesi’nin Macera Ormanı’na bekliyoruz. Murat 124’lerin farkı bize göre içine oturmanız lazım. İşte o zaman o farkı hissedebiliyorsunuz. Tutkusu, içindeki kokusu ayrı bir şey” şeklinde konuştu.

Sümer: “Bu işe gönül verdik”

Bu işe gönül verdiklerini dile getiren Kulüp 124 Başkan Yardımcısı Şehmus Sümer ise, “Bu bize çocukluktan gelen bir aşk ve tutku. Bu seneye veda olarak bu etkinliği düzenliyoruz. Başarılı bir çalışma oldu. Burada güzel bir gün geçireceğiz” dedi.

“50 bin TL teklif ettiler aşkımı satmadım”

Arabası için kendisine 50 bin TL teklif edilmesine rağmen satmadığını belirten Sümer, “Bu iş emek ve sabırla olan bir iş. Sonuçta bu işe yıllarımızı verdik, emeğimiz var. O kadar emek çekiyorsunuz, yeri geldiği zaman 50-60 bin TL’ye kadar bütçe ayıran arkadaşlarımız oluyor ama emek olduğu için her şey para demek değildir. Benim aracıma da 50 bin TL teklif ettiler ama ben satmadım. Satmayı da düşünmüyorum. Çünkü evladiyelik olarak topladık bu arabamızı. Bana dediğim gibi 50 bin TL teklif ettiler ama ben arabamı vermedim. Bu bizdeki aşk, aşk parayla satılmaz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -