Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Dosso Dossi yurtdışına açılıyor

DOSSO DOSSİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HİKMET ERASLAN, DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA, “DÜNYA ÇAPINDA BİR ÜNE SAHİP ANTALYA’DAKİ ORGANİZASYONUMUZ DA YENİ SÜRPRİZLERLE DEVAM EDECEK. İLK KEZ ÇOCUK GİYİME YER VERDİĞİMİZ ORGANİZASYONUMUZDA 2018’DEN İTİBAREN ERKEK GİYİM İLE AYAKKABI VE ÇANTA DA YER ALACAK. YENİ ÜRÜN KATEGORİLERİYLE BİRLİKTE İKİ YILDA ALICI SAYIMIZI 7 BİN 500’E ÇIKARMAYI, CİROMUZU DA YÜZDE 40 ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ” DEDİ.

Dosso Dossi yurtdışına açılıyor
17 Aralık 2017 - 12:58

Antalya ile özdeşleşen Dosso Dossi Fashion Show, yurtdışına açılıyor.

İş ve tatili birleştiren özgün modeliyle yıllardır adından söz ettiren Dosso Dossi Fashion Show (DDFS), Rusya, Kazakistan ve Azerbaycan etkinlikleri ile dünyaya açılıyor. Onlarca nitelikli Türk üreticisini Moskova CPM ile Almatı Cat EXPO fuarlarına taşıyan Dosso Dossi Holding, 13 yıldır Antalya ile özdeşleşen organizasyonun aynısı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirecek.

Dosso Dossi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, düzenlediği basın toplantısında, “Dünya çapında bir üne sahip Antalya’daki organizasyonumuz da yeni sürprizlerle devam edecek. İlk kez çocuk giyime yer verdiğimiz organizasyonumuzda 2018’den itibaren erkek giyim ile ayakkabı ve çanta da yer alacak. Yeni ürün kategorileriyle birlikte iki yılda alıcı sayımızı 7 bin 500’e çıkarmayı, ciromuzu da yüzde 40 arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Dosso Dossi Fashion Show’un dünya ölçeğinde haklı bir üne sahip, başarısı ödüllerle tescillenmiş bir organizasyon olduğunun altını çizen Eraslan, 2018’de yurt dışına açılım ve ürün kategorisini çeşitlendirme konusunda iki önemli projeyi hayata geçireceklerini bildirdi. Hikmet Eraslan, yurt dışına açılım projesi hakkında şunları söyledi:

“Yurt dışına açılım stratejimizin ilk adımlarını geçen Eylül ayında Moskova’daki CPM ve Almatı’daki Cat EXPO ile attık. Dosso Dossi olarak farklı bir soluk getirdiğimiz bu iki fuarda yerimizi almaya devam edeceğiz. Fuar alanının yarısı Dosso Dossi’ye tahsis edilen 11 -13 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek Cat EXPO’ya 30 firmamız ile iddialı bir katılım sağlayacağız. Yurt dışı açılımımızda en büyük sürprizi ise kardeş ülke Azerbaycan ile yapacağız. Cat EXPO’dan hemen önce, 1-3 Mart tarihleri arasında Dosso Dossi Fashion Show’un benzerini Bakü’de düzenleyeceğiz. ‘Dosso Dossi Fashion Show BAKÜ’, Antalya’daki ile hemen hemen aynı konseptte olacak. İlk organizasyon için Türkiye’den kadın, erkek, çocuk giyim ve ayakkabı kategorilerinde toplam 40 firmamızı Bakü’ye götüreceğiz. Yaklaşık 1000 alıcıyı ağırlayacağımız Dosso Dossi Fashion Show BAKÜ ile hem ülkemizin hem firmalarımızın hem de kardeş ülke Azerbaycan’ın ticaretine katkı sunacağız. Ayrıca Dosso Dossi’ye özgü konser ve defilelerle Bakü’de bir festival havası estireceğiz.”

Çocuk giyimle Ortadoğu’dan gelen alıcı sayısını yüzde 100 arttırdık

Hikmet Eraslan, Dosso Dossi’ olarak 2018’de ürün kategorisini çeşitlendirme konusunda da önemli bir adım atacaklarını bildirdi. Dosso Dossi’nin başından itibaren kadın giyime odaklandığını hatırlatan Eraslan, özgün çalışma modellerine yurt içinde farklı kategorilerde üretim yapan firmalardan yoğun katılım talepleri geldiğinin altını çizdi. “Ülkesini seven, insanına vefa borcu bulunan bir girişimci olarak elbette taleplere kulağımızı tıkayamazdık” diyen Eraslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ürün kategorimizi geliştirme stratejimizin ilk adımını bu yıl ‘Dosso Dossi Kids’ ile attık. Çocuk giyiminde sektörün önde gelen 40 firmasının ürünlerini Laleli’deki yeni merkezimizde ve alanında Türkiye’nin en büyüğü olan online toptan satış mağazamız üzerinden yurt dışındaki alıcılarla buluşturduk. Söz konusu firmalarımızdan 15’ini ilk kez Antalya’da alıcılarla bir araya getirdik. Çocuk giyim tahmin ettiğimiz gibi Ortadoğu ülkelerindeki alıcılar için yeni bir cazibe alanı oluşturdu. Bölge ülkelerinden gelen alıcılarımızın sayısında yüzde 100 artış yakaladık. Haziran ayındaki organizasyonumuzda ürün kategorimize ayakkabı ve çanta ile erkek giyimi de ekleyeceğiz. Yeni ürün kategorileriyle birlikte iki yılda alıcı sayımızı 7 bin 500’e, yıllık ciromuzu da yüzde 40 artışla 140 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz.”

Ayakkabı ve çantada farklı bir büyüme stratejisi izleyeceklerini anlatan Hikmet Eraslan, ‘Dosso Dossi Shoes’ adıyla kendi ticari markalarını yaratacaklarını bildirdi. Dosso Dossi Shoes ile ağırlıklı olarak yurt dışında mağazalaşmayı öngördüklerini belirten Eraslan, “Öncelikli hedef pazarımız Rusya ve diğer Bağımsız Devletler topluluğu (BDT) ülkeleri olacak. Franchise yöntemiyle Dosso Dossi Shoes’i bu ülkelerde büyüteceğiz. İlk mağazamızı en geç 2019’da açmayı ve yurt dışında 5 yılda 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al