Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa’dan 35 bin metrekarelik alanda park çalışması

Muratpaşa Belediyesi, Lara’dan Konyaaltı sahiline kadar Antalya’nın en güzel kıyı panoramasını sunan 35 bin metrekarelik alandaki park çalışmalarını tamamladı

Muratpaşa’dan 35 bin metrekarelik alanda park çalışması
20 Temmuz 2017 - 12:31

Muratpaşa Belediyesi, Lara’dan Konyaaltı sahiline kadar Antalya’nın en güzel kıyı panoramasını sunan 35 bin metrekarelik alandaki park çalışmalarını tamamladı.

Geçen yıl Nisan ayında Antalya’nın denize uzanan en uç noktası Bababurnu’nun da bulunduğu 35 dönümlük alanda gerçekleşen tahliye ve yıkımın ardından Muratpaşa Belediyesi’nin park çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında alanda süs havuzları, yapay şelaleler, parkın giriş kısmını da oluşturan dinlenme noktaları ve meydan düzenlemesi yapıldı. Parkta ahşap donatı pergola ve arazi formuna uygun bank ve masalı banklardan tercih edilirken, alanda bulunan 3 doğal çöküntünün etrafında da doğal yürüyüş parkuru oluşturuldu.

Yazar, toplumbilimci, şair ve siyasetçi Ziya Gökalp’in adının verilmesi düşünülen parkta, çalışmalar sırasında 282 ağaç korundu. Bununla birlikte parka 119 turunç fidanı dikilirken peyzaj düzenlemesinde 28 bin 448 mevsimlik çiçek, 2 bin 845 kalıcı bitki kullanıldı. Proje kapmasında parkta halihazır kafeterya ve çay ocağı yapıları korunurken yenilemenin ardından Muratpaşa Belediyesi, komşularına büfe hizmeti de vermeye başladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 35 bin metrekare alanda gerçekleştirilen park çalışmasının sadece Muratpaşa değil Antalya’nın ve kenti ziyaret eden milyonlarca turistin ihtiyaçlarına dönük bir çalışma olduğunu söyledi. Başkan Uysal, “Burası, daha önce açılışını yaptığımız Erdal İnönü Kent Parkı’nda olduğu gibi toplumcu belediyecilik çerçevesinde hayata geçirdiğimiz yerel yönetim yaklaşımımızın sonucudur. Artık parkta sıra komşularımıza, rengarenk ahşap sandalyelerde, bembeyaz masalarda oturup Akdeniz’in keyfini çıkarmaya gelmiştir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al