Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa’dan hasta yakınlarını da düşünen park

MURATPAŞA BELEDİYESİ, FENER MAHALLESİ 1940 SOKAK’TA DEVAM EDEN PARK ÇALIŞMASI TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ. BÖLGEDEKİ ÖZEL BİR HASTANENİN HEMEN YAKININDA BULUNAN 2 BİN 300 METREKARELİK ALANDA KORUNAN PORTAKAL AĞAÇLARININ GÖLGESİ HASTA YAKINLARI İÇİN BEKLEME YERİ NİTELİĞİNDE TASARLANDI.

Muratpaşa’dan hasta yakınlarını da düşünen park
07 Ocak 2018 - 12:34

Muratpaşa Belediyesi, Fener Mahallesi 1940 Sokak’ta devam eden park çalışması tamamlanma aşamasına geldi. Bölgedeki özel bir hastanenin hemen yakınında bulunan 2 bin 300 metrekarelik alanda korunan portakal ağaçlarının gölgesi hasta yakınları için bekleme yeri niteliğinde tasarlandı.

2017’de Erdal İnönü ve Ziya Gökalp kent parklarını Antalya’ya kazandıran Muratpaşa Belediyesi, Fener Mahallesi 1940 sokakta geçen yılın son aylarında başlayan 2 bin 300 metrekare genişliğe sahip park alanında çalışmalar bitme noktasına getirdi.

Bölgede bulunan özel bir hastanenin hemen yakındaki park alanının proje aşamasında 3 ana konu öne çıktı. Alanın park olarak düzenlenmesinde mevcut portakal ağaçları korundu. Bu bölüm fitness ve dinlenme alanı olarak tasarlanırken özel tasarım yürüyüş yolu ve dinleme grupları oluşturuldu. Bununla birlikte portakal ağaçlarının gölgesi hasta yakınları için bekleme yeri niteliğinde düzenlendi. Ayrıca parkta rahatlatıcı etkiye sahip mavi ve beyaz renkler tercih edilirken alanda çocuklar için mevcut kot farkından yararlanılarak renkli ve eğlenceli bir oyun alanı yaratıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al