Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa’ya yeni hasta nakil ambulansı

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 6 BİN 500 KİŞİYE ULAŞAN VE 4.5 YIL İÇİNDE 36 BİN 100 İŞLEM GERÇEKLEŞTİREN EVDE BAKIM HİZMETLERİ ÇALIŞMALARINA BİR HASTA NAKİL AMBULANSI DAHA DAHİL OLDU

Muratpaşa’ya yeni hasta nakil ambulansı
04 Kasım 2018 - 12:58

Muratpaşa Belediyesi, 6 bin 500 kişiye ulaşan ve 4.5 yıl içinde 36 bin 100 işlem gerçekleştiren evde bakım hizmetleri çalışmalarına bir hasta nakil ambulansı daha dahil oldu.

Muratpaşa Belediyesi’nin hasta, engelli ve yaşlılar için sunduğu ücretsiz bakım – sağlık, kişisel bakım – temizlik ve hasta nakil hizmetleri 6 bin 500 kişiye ulaştı. 4.5 yıl içinde 9 bin 287’si nakil hizmeti olmak üzere 38 bin 100 işlem gerçekleştiren Sosyal Yardım İşledi Müdürlüğü’ne bağlı Evde Sosyal Hizmet Merkezi, araç filosuna bir hasta nakil ambulansı daha dahil etti.

Yeni alınan ambulansı inceleyen Belediye Başkanı Ümit Uysal, Evde Sosyal Hizmet Merkezi’nin ambulans sayısının 2’ye çıktığını söyledi. Hasta nakil hizmetinin 7 gün 24 saat esasıyla çalıştığını belirten Başkan Uysal, merkezin aynı zamanda evde doktor kontrolü ve muayenesi, evde hasta bakım hizmeti, kuaförlük gibi kişisel bakım hizmetlerini ücretsiz sunduğunu kaydetti.

Sosyal hizmet çalışmalarının Muratpaşa Belediyesi’nin tıpkı asfalt, kaldırım, temizlik gibi ana hizmet alanlarından bir tanesi olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Toplumun dezavantajlı gruplarına, yaşlılara, evinden çıkamayan engellilere, üniversiteye hazırlanamayan gençlere, şiddet mağduru kadınlara, çocuklarını bırakacakları güvenilir, uygun fiyatlı kreş bulamayan annelere sunduğumuz hizmetlerle Türkiye’de bu alandaki öncü belediyeyiz. Vergileriyle bize bu hizmetleri yapma şansını veren komşularımıza teşekkür ediyorum. Muratpaşa’da hiç kimse kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat