Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Muscoflex Ne İşe Yarar?

Muscoflex Ne İşe Yarar?
11 Ekim 2021 - 17:35
banner

Özellikle masa başında uzun süre oturarak çalışanlarla, fiziksel güç gerektiren işlerde çalışan kişilerde kas ağrılarına sıklıkla karşılaşılıyor. Bu ağrıların giderilmesi için, değişik kas gevşeticiler kullanılsa da bazen istenilen sonuçlar alınamıyor. Muscoflex bu sorunların giderilmesinde en çok tercih edilen ilaçların başında yer alıyor.

Muscoflex Nedir?

Muscoflex, etkin maddesi tiyokolşikosid (8 mg) olan, yarısı mor yarısı şeffaf kapsüllerden oluşan bir ilaçtır. 16 yaşından büyük kişiler için kullanılabilen bu ilaç, kas gevşetici özelliğe sahiptir. bu özelliğinden dolayı da, ağrılı olan kas spazmlarının tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Muscoflex, 10 ila 14 kapsüllük kutularda satışa sunulmuştur.

Muscoflex Ne İşe Yarar?

Muscoflex, kas gevşetici özelliğinden dolayı birçok rahatsızlıkta yaygın olarak kullanılıyor. Bu rahatsızlıklardan bazıları şunlardır;

  • Beyin ya da omurilikten kaynaklanan kas ağrıları ve kas gerginliklerinin azaltılmasında
  • Zedelenme ya da hasardan oluşan kas ağrılarının tedavisinde
  • Sırt ağrısı
  • Bel ağrısı
  • Boyun tutulması

Muscoflex, bu rahatsızlıkların yanı sıra kas kasılmalarının gevşetilerek tedavi edilmesinde de etkin olarak kullanılan bir ilaçtır.

Muscoflex Nasıl Kullanılır?

Muscoflex, ağızdan bol su ile yutularak kullanılır ve kesinlikle kapsül çiğnenmez. Kullanım dozu, rahatsızlığa göre doktor tarafından belirlenir. Doktor önerisi bulunmuyorsa, günde en fazla iki kapsül alınmalıdır. Bu da 12 saatte bir ve tek kapsül şeklinde olmalıdır. İlacın normal kullanım süresi 5 ile 7 gün arasında değişir ve 7 günden fazla kullanılmaması gerekir. Herhangi bir dozun alınması unutulursa, telafi etmek için çift kapsül kullanılmamalıdır.

Muscoflex Yan Etkileri Nelerdir?

Muscoflex, özellikle içeriğine alerjisi bulunan kişilerde yan etkiler oluşturmaktadır. Bunların başlıcaları; şişlikler oluşması (yüz, dudak, boğaz, ayak ve ellerde), deride kaşıntı ve döküntü oluşumu ile kısa süreli baygınlıklardır. Bu belirtilerden herhangi biri ile karşılaşıldığında, ilacın kullanımına ara verilip doktora başvurulmalıdır.

Muscoflex Kimler Kullanmamalıdır?

Muscoflex; 16 yaşından küçükler, hamileler ve emziren kadınlar tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca, bu ilaca alerjisi olanlar, kanama problemi olanlar ve sara rahatsızlığı olanlar tarafından da kullanılmamalıdır. Karaciğer ya da böbrek rahatsızlığı olanlar ise, mutlaka eczacı veya doktora danışarak bu ilacı kullanmalıdır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co