Neden İnternet Bankacılığı

Neden İnternet Bankacılığı

Neden İnternet Bankacılığı

Bankacılık işlemleri modern çağımızda bir hayli kolaylaştı. Öyle ki herhangi bir bankaya fiili olarak gitmeden cebimizdeki akıllı telefonlarımız aracılığıyla yapılması gereken en karmaşık işlemleri bile bir kaç dakika içerisinde halledebilir hale geldik. Tabi, sizlere bu yazıda gerçekleşen teknolojik ilerlemenin fayda veya zararlarından değil cebinizdeki minik bankalarla neler yapabileceğinizden bahsedeceğim. Şöyle ki artık bankacılık işlemlerinizin neredeyse hepsini telefon, bilgisayar yada herhangi bir akıllı cihazla kolayca halledebilirsiniz ki modern hayatların bir parçası haline gelen kredi kartları sayesinde artık cebinizde nakit para taşımadan da en hızlı ve karlı şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilme rahatlığına sahipsiniz. Peki, iyi hoş ama bu siteler nasıl işler ve nasıl kullanılır? Güvenilir midir ve gerçekten istediğiniz her işlemi gerçekleştirebilir misiniz?

İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar?

Her bankanın internet sitesinde verdiği hizmetlerin yeri ve sırası farklı olabilir. Örnek olarak Kuveyttürk’ün internet bankacılığı hizmetini ele alabiliriz. İlk olarak internet sitesinde karşımıza çıkan üst başlık altında temel üç kategori görüyoruz. Bu kategoriler sizi yapacağınız işleme daha hızlı ulaştırmak için tasarlanmıştır. Kategorilere göre bankaya bireysel, kobi (küçük yada orta büyüklükteki işletmeler) veya ticari müşteri olarak başvurabilirsiniz. Tabi ilk aşamada bu kategorizasyonun yapılması sizin bankaya başvurduğunuz statü durumuna göre yapabileceğiniz işlemlerin genel bir listesini sunacaktır. Kuveyttürk internet sitesinden yapacağınız işlemler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak içinse başlıkların detaylarına inmeniz gereklidir.

Tamamen Ücretsiz

Yapmak istediğiniz işlemi bulduktan sonra işlem hakkında ki en küçük detayları bile rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu detayların içinde işlem ücretleri, eğer bir vergilendirme varsa oranları yada işlemin ne olduğuna göre özel koşul ve şartları rahatlıkla okuyabilir ve aldığınız bu bilgi doğrultusunda kendinize uygun bir planlama yaparak işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Burada şöyle bir detay vermeninde gereğini duyuyorum; internet bankacılığından yapacağınız işlemler için ekstra bir ücrete tabi tutulmazsınız.

Her Zaman Açık

İnternet bankacılığının bir başka getirisi ise bu bankanın hiç bir zaman kapanmıyor oluşudur. Kuveyttürk’ün internet bankacılığı üzerinden 7/24 işlemlerinizi herhangi bir özel gün yada saate bağlı kalmaksızın gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda yapacağınız yatırımlar için katılım oranlarını yada finansman hesaplarınızı Kuveyttürk internet sitesinden anasayfada çıkan yönergeler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Sıra Beklemek Yok

Bu ulaşım ve hizmet kolaylığı sayesinde artık uzun süreler banka kuyruklarında bekleyerek zaman kaybetmezsiniz ve yatırımlarınızı piyasalarla eş zamanlı olarak yönetebilirsiniz. Tabii internet bankacılığının işlem masraflarını da giderek azaltması bankanızla çalışırken sizin cebinizi de rahatlatacaktır. Bankanızın internet sitesi aracılığıyla yaptığınız başvuru ve işlemleri hakkında her zaman size teknik destek sağlayabileceğini de unutmayınız.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.