Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Nesli tükenen kuşa dernek başkanı sahip çıktı

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİ’NDE SAĞLIK TURİZMİ ŞİRKETLERİ ACENTELERİ DERNEĞİ (STADER) BAŞKANI İBRAHİM HALİL TEMEL, İŞYERİNİN BAHÇESİNDE KEDİNİN SALDIRDIĞI NESLİ TÜKENMEK ÜZERE OLAN HİNT GÖLET BALIKÇIL KUŞUNA SAHİP ÇIKTI.

Nesli tükenen kuşa dernek başkanı sahip çıktı
17 Mayıs 2018 - 11:46

Antalya’nın Alanya ilçesinde Sağlık Turizmi Şirketleri Acenteleri Derneği (STADER) Başkanı İbrahim Halil Temel, iş yerinin bahçesinde kedinin saldırdığı nesli tükenmek üzere olan Hint gölet balıkçıl kuşuna sahip çıktı.

Alanya’nın Oba Mahallesi’nde STADER Başkanı İbrahim Halil Temel, iş yerinde otururken bahçesinde kedinin bir hayvana saldırdığını fark etti. Temel, dışarı çıkarak kediyi kovunca farklı bir kuş türüyle karşılaştı. İnternet üzerinden araştırma yapan Temel, kuşun nesli tükenmek üzere ve Türkiye’de nadir görülen Hint gölet balıkçıl kuşu olduğunu öğrendi. Pet shop işi ile uğraşan kardeşi Deniz Temel’i arayan İbrahim Temel kardeşinden daha fazla bilgi edindi ve kuşu veterinere götürdü. Veterinerde yapılan kontrolün ardından kuşun ayaklarında ve kanatlarında problem olduğu belirlendi. İbrahim Temel, bunun üzerine kuşu Alanya Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim etmek üzere yola çıktı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat