Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Nüfus Müdürlüğü vatandaşları uyardı

Serik ilçe Nüfus Müdürü Hatice Tümer, 2017 yılında uygulamaya başlayan yeni kimlik kartlarının yenileme işlemlerinin önümüzdeki 3 yıl daha devam edeceğini söyledi.

Nüfus Müdürlüğü vatandaşları uyardı
20 Aralık 2017 - 17:30
banner

Antalya’nın Serik ilçe Nüfus Müdürlüğü, yeni kimlik kartları hakkında vatandaşları uyardı.

Serik ilçe Nüfus Müdürü Hatice Tümer, 2017 yılında uygulamaya başlayan yeni kimlik kartlarının yenileme işlemlerinin önümüzdeki 3 yıl daha devam edeceğini söyledi. Tümer, vatandaşların yenileme işlemlerinin yıl sonuna kadar tamamlanması ve halen 16 lira olan ücretlerinin 85 lira olacağı konusundaki bilgilerin gerçeği yansıtmadığını da ifade etti. Vatandaşlar tarafından yeni kimlik kartları ile ilgili kulaktan duyma bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Tümer, “2 Ocak 2017 tarihinde uygulamaya başlayan kimlik kartları yenileme işlemleri devam etmektedir. Özellikle son günlerde aşırı yoğunluk yaşıyoruz. Aldığımız duyumlara göre yenileme işlemlerinin yıl sonunda biteceği ve halen 16 lira olan kart ücretlerinin ise 85 liraya yükseleceği şeklinde yanlış bir bilgi kirliliği mevcut. Oysaki bu yenileme işlemleri önümüzdeki 3 yıl daha devam ederek 2020 yılında tüm vatandaşlarımızın kimlik kartlarının yenilenmesi planlanmaktadır” dedi.

“Alo 199 randevu Hattı”

Vatandaşların tedirgin olmamaları gerektiğine vurgu yapan Tümer, “Vatandaşlarımız gerek Alo 199 u arayarak, gerek se Nüfus Müdürlüğüne gelerek sıra matik sisteminde sıra numarası alarak müracaatlarını yapabilirler. Vatandaşlarımızın saatlerce sıra bekleyerek mağdur olmamaları için öncelikle Alo 199 randevu sistemini kullanmalarını tavsiye ediyoruz.”

Serik ilçesi’nde bu güne kadar 25 bin kimlik kartı müracaatı aldıklarını ifade eden Tümer, 2017 yılı sonu itibarı ile bu rakamın 27 bin civarında olacağını söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -