Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Okul birincilerine 5 yıldızlı tatil

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 3 YILDIR SÜRDÜRDÜĞÜ VE ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONUNU YÜKSELTMEK AMACIYLA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN ‘BAŞARILI ÖĞRENCİYE TATİL İYİ GELECEK’ PROJESİNİN DÖRDÜNCÜSÜ İÇİN AKDENİZ TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ (AKTOB) VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

Okul birincilerine 5 yıldızlı tatil
12 Ocak 2018 - 15:24

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk olarak sömestr tatilinde okul birincilerini tatille ödüllendirmeye devam ediyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek ‘Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek’ projesinde 768 okul birincisi bin 536 yakını ile birlikte 5 yıldızlı otelde tatil yapacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin 3 yıldır sürdürdüğü ve öğrencilerin motivasyonunu yükseltmek amacıyla büyük önem taşıyan ‘Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek’ projesinin dördüncüsü için Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. İmza törenine Başkan Menderes Türel, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı katıldı. Başkan Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesinin artık yerel yönetim hizmetlerinde insanın doğumundan ölümüne kadar, yaşamın her noktasında müthiş projeler ortaya koyduğunu belirterek, belediyeciliğin sadece yol, su, altyapı, üstyapı, peyzaj çalışmalarından ibaret olmadığını, insan yaşamının her noktasında da vatandaşın yanında olduğunu hissettiren bir anlayış sergilediklerini söyledi.

“2 bin 304 kişi tatile gidiyor”

En önemli projelerinden birisinin de okul birincisi olan öğrencileri motive, teşvik etmek ve ödüllendirmek olduğunu belirten Türel, “5 yıldızlı tatille öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim yaşamlarına daha moralli bir şekilde devam etmelerine imkan sağlıyoruz. Bunu Türkiye’de ilk defa uygulamaya koyan Antalya Büyükşehir Belediyesidir. 4’üncü kez gerçekleştiriyoruz. Her sene Alanya’dan Gazipaşa’ya, Korkuteli, Elmalı’dan, Gündoğmuş, Akseki’ye kadar devlet okulu, özel okul ayırt etmeden bütün okul birincisi olan kardeşlerimizi aileleri ile birlikte sömestrde 3 gün 5 yıldızlı konaklama tesislerinde misafir ediyoruz ve onlara bir moral motivasyon sağlıyoruz. Bu yıl 768 okul birincisini bin 536 yakını ile birlikte, toplam 2 bin 304 kişiyi tatile gönderiyoruz. Bunların bazıları daha önce tatile gitmiş bazıları hiç gitmemiş. Ve o kardeşlerimizin inanın bana yazdığı mektupları biriktiriyorum, okuduğunuzda kendinizi gözyaşlarınızdan alıkoyamazsınız” ifadelerini kaydetti.

AKTOB’a teşekkür

AKTOB’un ilk günden bu yana projeye destek verdiğini belirten Türel, “Sadece bu projemize değil, Anadolu’dan Gönül Köprüsü projemize de AKTOB önemli destek verdi. Doğu illerimizden kardeşlerimizin Antalya’da ağırlanması hususunda önemli katkıları oldu. Destek olan bütün otelci kardeşlerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

200 bin kişiye eğitim hizmeti

Milli Eğitim Müdürlüğünün de bütün projelerinin gizli mimarı olduğunu belirten Menderes Türel, “Onlarla birlikte önemli projeler yapıyoruz. Örneğin 5 bin ortaokul ve lise öğrencimize burs desteği sağlıyoruz. Bu 5 bini bu sene 10 bine çıkartıyoruz. Antalya’nın en büyük okulu Antalya Büyükşehir Belediyesine ait ASMEK’ler. 68 bin 94 vatandaşımız kurs merkezlerinde meslek sahibi olmak adına altın bilezik takıyor. AKBEM’ler öğrencilerimizi sınavlara hazırlayan bir eğitim birimimiz. 12 kurs merkezimizde 54 bin 378 eğitim alıyor. Şöyle baktığımızda aşağı yukarı neredeyse 200 bin kişiye verilen eğitim hizmetinden bahsediyoruz” diye konuştu.

AKTOB paydaşlıktan memnun

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ise, Antalya ve Türkiye turizminin sosyal bir yönü olduğuna dikkat çekerek, “Biz özellikle son 3 yılda Büyükşehir Belediyemizle turizmin bu sosyal sorumluluk yönünü ön plana çıkardık. Projeye ciddi anlamda destek oluyoruz. AKTOB olarak bu projenin paydaşı olmaktan çok memnunuz. Antalya’dan para kazanıyoruz ama aynı zamanda değer katıyoruz. Böyle bir sosyal sorumluluk projesinde yer aldığımız için memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Milli Eğitimden teşekkür

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da, Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek Projesi’nin öğrencilerin motivasyonunu yükselttiğini belirterek, “768 ortaokul ve lise birincisini aileleri ile birlikte yani 2 bin 304 kişi tatil yapacak. Sadece bu değil spordan sanata, eğitim altyapısına ilişkin sürekli başkanımızın desteklerini görüyoruz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al