Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Okulların Çevresinde Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması

Okulların Çevresinde Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması
04 Ocak 2019 - 17:49

Muratpaşa İlçesinde Bulunan Okulların Çevresinde Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı  

Çocuklarımızın en çok vakit geçirdikleri eğitim ortamlarının ve çevresinin daha güvenli olması, uyuşturucu başta olmak üzere her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, birçok suçtan zarar görmelerini engellemek ve okul çevresinde öğrencilerin güvenliğini tehdit eden alanların daha güvenli hale getirilmesi amacıyla; Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ile Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerinden müşterek ekipler oluşturularak, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan okul ve çevreleri ile yakınlarındaki park, bahçe vb. yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb yerlerde, 03.01.2019 günü 12.00-15.00 saatleri arasında denetim uygulaması gerçekleştirildi.

 Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Yapılan Denetim Uygulamasında; (10) Okul çevresinde faaliyet gösteren (2) İnternet Salonu, (2) Kafe/Kahvehane, (4) Park/Bahçe denetlenmiştir. Okul çevresinde park, bahçe vb. yerlerde (62) şahıs incelenmiş, (1) şahsa yoklama kaçağı olması nedeni ile gerekli tebligat yapılarak serbest bırakılmıştır. (1) çocuk kayıp şahıs olarak arandığından hakkında gerekli işlemler yapılmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Başkaca herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır. Ayrıca trafik yönünden (12) adet araç incelenmiş, (1) motosiklet sürücüsüne (2.361) TL idari para cezası uygulanmış ve motosiklet trafikten men edilmiştir. Çocuk Şube Müdürlüğümüz koordinesinde başta öncelikli okullarımız olmak üzere, tüm okullarımız çevresinde Antalya Emniyet Müdürlüğü uygulamaların periyodik aralıklarla devam edeceğini açıkladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat