Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Ombre Saç Modelleri İçin Detaylı Kılavuz

Ombre Saç Modelleri İçin Detaylı Kılavuz
06 Mayıs 2019 - 7:25
banner

Bu saç renklendirme tekniği hakkında her şeyi bulacağınız harika bir rehber hazırladık!

Son dönemin en popüler saç boyama tekniği ombre her yönden bayanların ilgisini çekiyor. Bir çok bayan bu saç renklendirme işlemini çok beğeniyor ve sürekli yaptırıyor. İşte böyle popüler bir yöntemi tüm boyutları ile sizlere açıklayarak en doğru kararları vermenizi istedik. Ombre modelleri kendi içinde çok çeşitlilik arz ediyor bunun için acaba hangisini denemeliyim diye birçok kararsızlıklar ortaya çıkıyor işte vereceğimiz bilgilerden sonra artık ne istediğinizi bileceksiniz. Ombre saç ile artık sizlerde çok güzel görünecek ve farklılık oluşturacaksınız. Sizlere ombre saç modelleri hakkında her şeyi aşağıdaki anlattık şimdi de o ayrıntılara gelin hep beraber bakalım.

Ombre Nedir, Tam Olarak Neye Denir?

İlk olarak bu soruya doğru ve net cevaplar vererek ne anlama geldiğini bilmemiz lazım. Ombre kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir ve gölge anlamına gelmektedir. Saç uçlarının açık ya da koyu olarak değiştirilmesi tekniğine verilen isimdir. Saçın tamamında değil de sadece saç uçlarında yapılan bir değişikliktir. Saçın tepe kısmından sonra aşağılara doğru renk geçişi şeklinde renk tonu oluşmaktadır. Aslında bu uygulama yıllardır vardı yalnız bu kadar geniş bir çeşidi yoktu ve çok daha tercih edilmiyordu. Bizim Türk saç renk uzmanları da bu uygulamayı o zamanlar krepe balyaj olarak tanımlıyorlardı. Günümüzde ise ilgi görmeye başladı ve detaylandı çeşitleri genişledi. İşte kısaca bu saç boyama tekniğinin ne olduğunu anlattık ne olduğu konusunda kafanızda net şeyler olmuştur diye düşünüyoruz.

Balyaj ve Ombre Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çok sık bir şekilde balyaj ile ombre arasında farklar soruluyor. Her iki boyama tekniği de bayanlar tarafından çok tercih edilen yöntemlerdir. İkisi de kademeli renk geçişi sağlıyor saçlarda ama ikisinin de kendine göre farklılıkları mevcut. İşte bu tekniği detaylı açıklayarak farklarını belirtelim.

1.Ombre net bir geçiş çizgisi vardır, balyaj da herhangi bir geçiş çizgisi yoktur.

2.Balyaj vurgulamadır, ombre ise saç uçlarının farklı renk ve tonla renklendirmesidir.

3.Balyaj da yoğun boyut ve hareket bulunur bu ombre de böyle değildir daha tek düzedir.

4.İki renklendirme de son dönemde çok popüler ve en fazla yapılanlar arasında ilk 3 tedir.

Bu Saç Renklendirmesinin Yoğun İlgi Görmesinin Sebepleri

  • Çok aşırı derece de bakım istememiş ve kullanım kolaylığı sağlaması.
  • Sıradan bir uygulama olmayıp geniş çeşidinin bulunması.
  • Tek renkten sıkılanlar için birden fazla rengi saçlarında durması ve bunun güzel yansıması.
  • Klasiklik sıkılanlar için sıra dışı görünüm katması ve farklılık oluşturması.
  • Renk geçişlerinin çok güzel bir hava katması ve saçları canlandırması.
  • Kötü saç uçlarının görünümünü ortadan kaldırması ve saçın her noktasına hoş bir yansıma katması.

Bu Boyama Tekniği Kimlere Yakışır, Kimlerde Güzel Durur?

Herkes için yakışan bir model vardır muhakkak. Yani tüm cilt tonlarına saç ucu renklendirme işlemi yakışır. Burada önemli olan doğru renk geçişini bulmak bu rengin cildimize yakışıp yakışmadığını tespit etmek olacaktır. Saç renklerinin hangi cilt tonuna yakıştığını saç renkleri kategorimizden bakabilirsiniz. Bu renklerden hangisi sizin cilt tonunuza yakışıyorsa o renk geçişini saçlarınıza uygulamalısınız. Ayrıca hangi renklerle geçiş yapacağınız konusunda aşağıdaki fikirlerimizden ilham alabilirsiniz.

Ombre Çeşitleri ve Teknikleri

Kendi içerisinde de birçok çeşidi mevcuttur. Bu çeşit, tekniklerden kaynaklanmaktadır. Gördüğünüz farklılıklar uygulama şekillendiren kaynaklanmaktadır. İşte o çeşit ve teknikler;

A)Eriyen Ombre Tekniği

Normal görünümlere farklılık katmak istiyorsanız bu teknik tam size göre ve isminin başında eriyen adını alıyor. Hatta bu tekniğin adı yeni nesil olarak da nitelendirilmektedir. Geçiş noktası hiç belli olmuyor ve çok naturel görünüm oluşturuyor. Bu tekniğin çok beğenilmesinin sebeplerinin başında ise yumuşak geçiş geliyor. Tüm renkler bu renkle uygulanabiliyor. En güzel duranların başında ise küllü tonlar ve sarı tonları gelmektedir. Bu iki renk seçeneğini ilk önce değerlendirin.

B)Ters Ombre Tekniği

Normal görünümün zıttı olarak nitelendirilmektedir. Olağan stillerden sıkıldıysanız bu şekilde klasik ombrenin renklerini saç ucu yerine tepede, tepe kısım yerine uçlarda kullanabilirsiniz. Yani ters ombrede ki amaç açık tonlardan koyu tonlara geçiş sağlanıyor. normalde koyu renkten açık renge gitmesi gerek işte bundan dolayı da ters ismini alıyor.

C)Fire Ombre Tekniği

Bu teknik saçlarınız alev alıyor görünümü veriyor. Kızıl ve tonları, turuncu ve açık sarı gibi görünümler harika derece hoş görünüm katıyor. Saçlarınıza göz alıcılık katmak istiyorsanız kesinlikle deneyin. Bu tekniğe uzun katlı saç modellerinin yakıştığını unutmayın. Saçlarınızı uzun katlı kesim yaptıktan sonra size yakışan saç rengi yaptırarak kendinize eşsiz bir görünüm katabilirsiniz.

İşte En Trend Örnekler ve Fikirler

1.Gri Ombre Modelleri

Son dönemin en favori saç renklerinden biri gri kesinlikle. Ombre modelleri İlk başlarda marjinal bir renk gibi görünse de harika bir efekt kattığı için çoğu bayan bu görünüme bayılıyor.

2.Siyah Saça Ombre Saç Modelleri

Çoğu bayan siyah saç uçları için güzel öneriler arıyor bunun için çeşit son derece geniş aşağıdaki önerilerden ilham alıp denemeler yapabilirsiniz. Kendi cilt tonunuzu da dikkate alarak tercih yapmanızda fayda var.

3.Kızıl Ombre Saç Modelleri

birçok bayan kızıl rengin hastası ve saçlarında sürekli kızıl görmek istiyor. İşte bunun için yeni bir trendle daha farklı kullanımlar oluşturabilirsiniz.

4.Sarı Ombre Modelleri

İşte en çok tercih edilen renk sarı. Birçok bayan en çok saç uçlarında sarı ve tonlarını kullanıyor. Göz alıcılık ve çekiciliğin daha fazla olduğu ayrıca uyumun yüksek olduğu için bu renk daha fazla ilgi görüyor.

5.Karamel Ombre Modelleri

Karamel bilindiği gibi bayanlar tarafından en çok ilgi gören saç rengidir. Bu teknikle beraber biraz daha farklılaştırarak kullanmak mümkün ayrıca çok güzel bir görünüm kazandırdığı da kesin. Cilt renginize uygun tonu seçerek deneyebilirsiniz.

Kaynak: https://kombinkadin.com/ombre-sac-modelleri-hakkinda-merak-ettiginiz-her-sey/

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co