Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Ormanlık alana dökülen çöp ve molozun önüne geçilemiyor

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİ KIR MEVKİİNDEKİ ORMANLIK ALANA OTELLER TARAFINDAN DÖKÜLEN ÇÖP VE MOLOZLAR BÖLGENİN YENİDEN ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞMESİNE NEDEN OLUYOR. ESKİ ÇÖPLÜĞÜN YANI SIRA ORMANLIK ALANA BIRAKILAN ÇÖP VE MOLOZLAR NEDENİYLE ADETA DOĞA KATLİAMI YAŞANIYOR.

Ormanlık alana dökülen çöp ve molozun önüne geçilemiyor
28 Kasım 2018 - 15:56
banner

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kır mevkiindeki ormanlık alana oteller tarafından dökülen çöp ve molozlar bölgenin yeniden çöplüğe dönüşmesine neden oluyor. Eski çöplüğün yanı sıra ormanlık alana bırakılan çöp ve molozlar nedeniyle adeta doğa katliamı yaşanıyor.

Manavgat Sarılar Mahallesi Kır mevkiinde çöp ve moloz dökülmesinin önüne bir türlü geçilemiyor. Manavgat Belediyesi tarafından çöpler birçok kez kaldırılmasına rağmen yeni çöpler atılmaya devam ediyor.

Kır mevkiinde eski çöplük alanının yanı sıra ormanlık alanda ve safari araçlarının da kullandığı yol güzergahında çöp yığınlarından geçilmiyor. Turizm sezonunun sona ermesiyle birlikte birçok otel ve turistik işletme tadilata girerken, tadilatın molozları ve bahçe temizliğinin ardından toplanan çöpler Sarılar Kır mevkiine dökülüyor.

Çöp dökülen bölgede dikkat çeken atıkların arasında oteller tarafından atılan büyük bölümü kırılmış vaziyette binlerce porselen tabak ve mutfak malzemesi oldu. Sarılar Mahalle sakinleri, Kır mevkiinin Manavgat’ın nadir ormanlık alanlarından bir tanesi olduğunu, gerekli önlemlerin alınarak bölgeye çöp dökülmesinin önüne geçilmesi ve mesire alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co