Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Otomobilin çarpıp kaçtığı Kırgız kadının başına gelmeyen kalmadı

Antalya’da, yolcu olarak bulunduğu elektrikli bisiklete otomobilin çarpması sonucu yaralanan Kırgızistan uyruklu Dinara Alymkulova, sağ ayağını bilekten kaybetmeyle karşı karşıya kaldı.

Otomobilin çarpıp kaçtığı Kırgız kadının başına gelmeyen kalmadı
07 Eylül 2017 - 10:21

Antalya’da, yolcu olarak bulunduğu elektrikli bisiklete otomobilin çarpması sonucu yaralanan Kırgızistan uyruklu Dinara Alymkulova, sağ ayağını bilekten kaybetmeyle karşı karşıya kaldı. Bakıcılık yaparken, bakılacak duruma düşen genç kadın, önce işini sonra da nişanlısını kaybetti. Genç kadın, güvenlik kamera görüntüsüne rağmen kendisine çarpan sürücünün bulunamamasına tepki gösterdi.

35 yaşındaki Kırgızistan uyruklu Dinara Alymkulova, ülkesindeki işsizlik nedeniyle 7 ay önce Antalya’ya çalışmak için geldi. Oturma izni alan Alymkulova, buradaki yakınlarının bulduğu 92 yaşındaki bir avukata bakıcılık yapmaya başladı. Kısa süre önce nişanlanan Alymkulova, nişanlısıyla birlikte yaşamaya başladı. Geçtiğimiz 28 Temmuz gecesi saat 23.50’de Y.S. ve kız kardeşinin bulunduğu elektrikli bisiklete binen Alymkulova’ya 75. Yıl Caddesi üzerinde hızla seyreden bir otomobil çarptı. Yere savrulan 3 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Sağ topuğunda ezilme ve açıklık bulunan Alymkulova, 2 ameliyat geçirdi. 5 gün hastanede yatan Alymkulova, taburcu oldu ve nişanlısının evine geldi.

Genç kadın geçici yatağa bağlı kalmasının ardından nişanlısının bahane bularak kendisini gece yarısı dışarı attığını iddia etti. Sokakta kalan Alymkulova, hastanede tanıştığı kişilerden yardım istedi. Ayağının üzerine basamayan ve yakınlarının desteğiyle ihtiyaçlarını giderebilen Alymkulova’ya, para ve gıda yardımı Antalya Yardımlaşma Platformu tarafından sağlanıyor. Kırgız kadın için Antalya’daki bazı sivil toplum örgütleri yardım kampanyası başlattı.

Tedavi sürecinde işini de kaybeden Alymkulova, kendisini mağdur duruma düşüren sürücün bulunmasını ve cezalandırılmasını istedi.

“Şu an yürüyemiyor”

Dinara Alymkulova, 7 ay önce Antalya’ya çalışmak için geldiğini ve 92 yaşında bir avukata bakıcılık yaptığını söyledi.

28 Temmuz akşamı saat 23.50’de elektrikli bisikletle yolda ilerlerken bir otomobilin kendilerine çarpıp kaçtığını anlatan Alymkulova, “Durmadı bile kaçtı. Aynası kaza yerinde kaldı. Biz 3 kişi yere savrulduk. Hiçbir şey hatırlamıyordum sabah gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Sağ ayak bileğimden ameliyat geçirdim. Topuğumun üzerinden araba geçmiş. Topuk alt açıldığı için son bir ameliyata daha gireceğim.Yürüyemiyorum” dedi.

“Gece yarısı sokakta kaldı”

Taburcu olduktan sonra nişanlısının evine geldiğini dile getiren Alymkulova, “Kardeşimle nişanlım telefon yüzünden tartıştı. Bir saat sonrada bize evi boşaltmamızı yoksa polis çağıracağını söyledi. Biz gece yarısı sokakta kaldık. Tanıdığımız bir Kırgız ablamız vardı bizi yanına aldı. Ayağım sağlam olsa ben çalışıp paramı kazanıyordum. Ama şimdi kimse bana iş vermez. Başkasının yardımıyla yürüyorum” ifadelerini kaydetti.

Kendilerine çarpan otomobil sürücüsünün kamera görüntüleri olmasına rağmen bulunmadığını ileri süren Alymkulova, “Bize otomobiliyle çarpan kişiden hala haber yok. Bulunacağından da emin değilim. Adam bize çarptı gitti, durmadı bile. Bize çarpan aracın güvenlik kamera görüntüleri de var. Ama aracı bulamadık. Zaten zor iş buluyordum, şimdi ayağım böyle olunca mağdur oldum. Bakıcıydım, kendim bakılacak duruma geldim” dedi.

Öte yandan güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, elektrikli bisiklete hızla giden bir aracın çarptığı ve yolcuların yola savrulduğu görüldü.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat