Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Oturma izni ve Çalışma izni Nasıl Alınır?

Oturma izni ve Çalışma izni Nasıl Alınır?
14 Ocak 2023 - 8:04

Oturma izni ve Çalışma izni Nasıl Alınır?

Oturma izni ve çalışma izni nasıl alınır? Son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyada büyük bir göç furyası yaşanmaktadır. Ülkemizde özellikle de beyin göçü dediğimiz bu dalga, teknoloji, sağlık, iletişim, akademi alanlarında büyük bir artış göstermekte. Ülkemizde bazı alanlara ne yazık ki eskisi kadar gereken önem ve talep gösterilmemektedir.

Devletin ya da özel kurumların yeterli bütçeyi ya da imkânı sağlayamaması da bu durumun bir diğer göstergesidir. Bu durum da alanında uzman kişileri çalıştıkları şirketler ya da birtakım başvurularla başka ülkelere göç ettirmektedir. Bu içeriğimizde oturma ve çalışma izni şartları konusunu detaylıca ele alacağız.

Oturma izni ve Çalışma izni Nasıl Alınır?

Bu konuda günümüzde talep son derece fazla. Gerek oturma izni gerekse çalışma izni almakla ilgili detaylar Çankaya danışmanlık web sitesinde sizlerle. Ülkemizde yabancılar için çalışma şartları ve izni belirli işletme ya da iş yerlerince verilmektedir. Çalışma izni başvurusu, yabancı uyruklu kişiyi çalıştırmak isteyen işveren tarafından yapılmak zorundadır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat