Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Oxford Ödüllü Cizreli modacının hedefi, Antalya’yı moda başkenti yapmak

OXFORD ÖDÜLLÜ CİZRELİ MODACI MEHMET SAİT DALMIŞ ‘ANTALYA’ DA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ YAPILIYORSA, NEDEN MODA HAFTASI DA YAPILMASIN?’ DİYEREK, ANTALYA’YI MODA BAŞKENTİ YAPMAK İSTEDİĞİNİ VE KONUYLA İLGİLİ PROJELERİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Oxford Ödüllü Cizreli modacının hedefi, Antalya’yı moda başkenti yapmak
01 Ekim 2018 - 15:52

Oxford Ödüllü Cizreli Modacı Mehmet Sait Dalmış ’Antalya’da Uluslararası Film Festivali yapılıyorsa, neden Moda Haftası da yapılmasın?’ diyerek, Antalya’yı moda başkenti yapmak istediğini ve konuyla ilgili projeleri olduğunu söyledi.

Başta ünlü aktör Mike Mitchell’in eşi Denise Mitchell olmak üzere birçok tanınan sanatçıların tasarımcılığını yapan Oxford Ödüllü Cizreli modacı Mehmet Sait Dalmış, 55. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katıldı. Dalmış, “’Antalya’da Uluslararası Film Festivali yapılıyorsa, neden Moda Haftası da yapılmasın?’ diyerek konuyla ilgili proje fikri olduğunu söyledi. Birçok yerli ve yabancı ünlü oyuncuların modacılığını yapan Dalmış, Türkiye’nin tekstil sektöründe Çin ile yarışırken, moda sektöründe Avrupa’nın çok gerisinde kaldığına dikkat çekti. Dalmış, “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; Dünyada iki piyasa var, Çin piyasası ve tekstil. Dünya tekstil başkentiyiz, ama moda başkenti değiliz. Benim hedeflerimin arasında Türkiye’yi moda başkenti yapmak” dedi.

“Bu yönde projelerimiz var”

Her sene güzel bir şekilde düzenlen Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Antalya prestiji için iyi olduğunu vurgulayan Modacı Mehmet Sait Dalmış, “Bunu uluslararası Fashion Week (Moda Haftası) olarak düzenleyebiliriz. Bu yönde projelerimiz var. Proje yapım aşamasında. Böyle bir projeyi hayat geçirdiğim takdirde ülkemde ciddi anlamda ekonomi geliri elde ederim diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Antalya’yla anılmasını istiyorum”

Dalmış, ’Böyle bir projeyi neden Antalya’ da hayata geçirmek istiyorsunuz?’ sorusuna ise şu şekilde yanıtladı:

“55. Uluslararası Film Festivali düzenliyorsa demek, vardır bunda bir hikmet diye düşünüyorum. Modanın başkentinin hem Türkiye hem Antalya’yla anılmasını istiyorum.”

“İtalya’da ürettiğim kıyafetler çok beğeni alıyor”

Çoğunlukla kadın kıyafetleri tasarladığını dile getiren Dalmış, “Yurt dışında özellikle de İtalya’da ciddi anlamda ürettiğim kıyafetler çok beğeni alıyor. Ben zaten oradan yola çıktım. Bende, ‘Neden Türkiye moda haftası olarak anılmasın’ dedim. İlerleyen zamanlarda basın yoluyla daha detaylı açıklama yapacağım” ifadelerini kullandı.

Mehmet Sait Dalmış Resmi web sitesini ziyaret etmek isterseniz: https://www.mehmetsaitdalmis.com

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al