Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Özbekistan bilim heyeti Aksan’ın koordinasyonunda Antalya’da ziyaretlerde bulundu

Özbekistan bilim heyeti Aksan’ın koordinasyonunda Antalya’da ziyaretlerde bulundu
06 Haziran 2018 - 16:03

 

ÖZBEKİSTAN BİLİM HEYETİ AKSAN NIN KOORDİNASYONUNDA ANTALYA DA BİLİMSEL, KÜLTÜREL ve TURİZİM KONULARINDA ZİYARETTE BULUNDU

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın 29 Nisan 2018 tarihinde Özbekistan’ ı ziyaret etmesiyle bu güzel ülke ile dostane ilişkilerimiz ivme kazanmıştır.Bu ivmeyi artırmak, ilişkileri sıcak tutmak, daha ileri seviyelere taşımak için, Türkiye’den ve Özbekistan’dan karşılıklı olarak ziyaretler başlamıştır. Özbekistan’ın Karşı Vilayeti Devlet Üniversitesinden Öğretim üyeleri, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde Muhammed Celâleddîn-i Rumi paneline katıldıktan sora 3 Haziran 2018 günü Antalya ya gelmişlerdir. 4 Haziran da KKTC Antalya Turizm Tanıtma Ofisini ziyaret etmişlerdir. KKTC Turizm Bakanlığı Antalya Temsilcisi ve Tanıtım Ofisi KoordinatörüNazmi PINAR bu ziyaretten çok memnun olduklarını kendilerini KKTC ne beklediklerini söylemiştir. Heyet adına Özbekistan Altın Miras Vakfı Türkiye bölümü başkanı Süleyman MERDANOĞLU da Ata yurttan, Ana Yurda gelmenin ve Yavru Vatan KKTC turizm temsilciliği ziyaretinden duyduğu mutluluğu belirtmiştir.

 

Aynı gün Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL heyeti  Belediyece halka verilen iftara davet etmiştir. Başkan UYSAL misafirlere hoş geldin diyerek kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu söyleyerek, Misafirlerin katılımını sağlayan, AKSAN (Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği) a teşekkür etmiştir. AKSAN Proje Koordinatörü Özer Satılmış ÖZGÜÇ de Ata yurttan gelen misafirleri sıcak karşılamasından dolayı Başkan UYSAL a çok teşekkür ederek AKSAN a verdiği destek ve yakın ilgiden dolayı şükranlarını arz etmiştir. AKSAN ın   yöremizin bilinmeyen veya az bilinen tarihi, sanata olan ilgi ve katkıları, ekolojisi ile ilgilendiğini, yaptıkları bilimsel, sanatsal, sportif etkinliklerle Antalya yı dünyaya tanıtmayı arzu ettiklerini beyan etmiştir.

5 Haziran 2018 günü heyet Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret etmiş, heyeti Rektör Yardımcısı Prof Dr Mehmet ALTUNKAYA kabul etmiştir. Özbekistan bilim insanlarının üniversiteyi ziyaretinden dolayı mutluluklarını belirterek ortak projeler yapılabileceği,öğrenci değişimi  gibi öğretim üyelerinin de karşılıklı görevlendirilebileceğini söylemiştir.

Misafir heyet adına konuşan MERDANOĞLU, Özbekistan Karşı Vilayeti Devlet Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümü olmadığını bunun açılması durumunda çok memnun kalacaklarını beyan etmiştir..

Rektör yardımcısı Prof Dr ALTUNKAYA’ ya şapan giydirilmiş. Prof Dr ALTUNKAYA da heyete plaket takdim etmiştir.Misafir heyeti iftara BUTA gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş ARIK davet etmiş ve bu birlikteliğin devamının  olmasını dilediğini açıklamıştır..

6 Haziran 2018 günü heyet, saat  10.30 da Antalya Hava limanından, Ata Yurda dönmek üzere Antalya’dan  ayrılmadan, bir açıklama yapan Altın Miras Vakıfı Başkanı Süleyman MERDANOĞLU, Antalya gezisini koordine eden AKSAN Koordinatörü Özer Satılmış ÖZGÜÇ başta olmak üzere AKSAN Yönetim kurulu başkanı Mehmet Rıza ÜNLÜ ve AKSAN Plastik Sanatlar Danışmanı ve Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şıh Murat  KABUKÇUOĞLU’ na teşekkür etmiş, kendilerini kabul ederek nazik ev sahipliği gösteren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL a, Akdeniz Üniversitesi Adına Rektör Yardımcısı Prof Dr Mehmet ALTUNKAYA ya, KKTC Turizm Bakanlığı Antalya Temsilcisi ve Tanıtım Ofisi Koordinatörü Nazmi PINAR a, BUTA GURUP Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş ARIK’ a, Yardımcısı Nazım HAJİYEV e ve Kaptan Ramazan a şükranlarını sunmuştur.

 

ÖZBEK HEYET

 

1-Prof.Dr. Bakhrom Juraev

2-Doç.Dr.Lola Beknazarova

3-Doç.Dr.Mavlyuda Fayziyeva (Bölüm Md.)

4-Doç.Dr.Nilufar Yuldosheva

5-Khafiza Egamberdiyeva (Yazar)

6-MadaminNurmatov  (Ekonomist )

7-Mavluda Rajabova(Şair)

8-Nilufar Mirzayeva (TV Muhabiri)

9-Süleyman Merdanoğlu (Vakıf Bölüm Başkanı)

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat