Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Özel annelerin dilinden “Engelli Yaşam”

Kepez Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günün de, farkındalık ve empati oluşturmaya dönük çok özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

Özel annelerin dilinden “Engelli Yaşam”
05 Aralık 2017 - 13:48

Kepez Belediyesi’nin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık etkinliğinde özel çocukların özel anneleri, çocuklarını nasıl büyüttüklerini anlatarak, topluma “Engelli bireyler sizden merhamet değil, sevgi ve saygı bekliyor” mesajını verdiler.

Kepez Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günün de, farkındalık ve empati oluşturmaya dönük çok özel bir etkinlik gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Akdeniz Güneşi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Engelli Çocuğun Annesi Olmak’ programında özel çocukların anneleri, çocuklarını nasıl büyüttüklerini anlatılar.

Yine programda özel annelerin özel çocukları, piyona çalarak, harman dalı oynayarak ve şarkılar söyleyerek, normal akranları gibi olduklarının mesajını verdiler.

Özel çocuklardan oluşan Antalya Down Sendromlu Engelliler Vakfı Mehteran Grubu’nun gösterisiyle başlayan programa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, meclis üyeleri, öğretmenler, engellilere yönelik sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sıtkı Taylan Hortani piyona dinletisi, Mert Ali Ustabaşı harman dalı oynaması, Mehmet Furkan Tez ve Taha Çiftçi ıspanaklı yumurta skeci, Miraç Esen’in baterisiyle ‘Ali Babanın Bir Çiftliği Var’ eserini seslendirmesi, Burak Özel ile Ali Çetin’in Zeybek ve Cemilem oyununu oynaması, Rıfat Can’ın, Gül Rengi şarkısını ve Mert Kızılkaya’nın Yemen türküsünü icra etmesi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Özel anneler duygulandırdı

Özel çocukların ardından özel anneler Hacer Özdemir, Şengül Taşkınsoy, Sercivan Kuş, Fadime Hortavi ve Derya Özdemir, doğumdan bugüne kadar engelli çocukları ile aile içinde, sosyal çevrede, okulda yaşadıkları olumlu olumsuz anılarını, toplumun engelli çocuklara ve ailelerine yaklaşımını ve toplumdan beklentilerini anlattılar.

Engelli çocukların eğitimiyle ilgili kaygılarının giderilmesini, normal öğrenciler gibi okumalarını isteyen anneler, topluma, “Engelli bireyler ve aileleri sizden merhamet değil, sevgi ve saygı bekliyor” mesajını verdiler.

‘Engelli çocuğun annesi olmak’ programının ardından Başkan Hakan Tütüncü, Özel Akdeniz Güneşi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin hazırladığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al