Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Özel çocukların geri dönüşüm defilesi

MURATPAŞA BELEDİYESİ ADALYA VAKFI ENGELSİZ KAFE VE EĞİTİM BİLİMLERİ OKULU’NUN DÜZENLENDİĞİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMASINDA, ATIKLARDAN YAPILAN KIYAFETLERİN SERGİLENDİĞİ GÖSTERİDE ENGELSİZ KAFE’NİN ÖZEL ÇOCUKLARI SAHNEYE ÇIKTI.

Özel çocukların geri dönüşüm defilesi
22 Nisan 2018 - 10:42

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe ve Eğitim Bilimleri Okulu’nun düzenlendiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasında, atıklardan yapılan kıyafetlerin sergilendiği gösteride Engelsiz Kafe’nin özel çocukları sahneye çıktı.

Muratpaşa Belediyesi’nin Adalya Vakfı’yla birlikte hayata geçirdiği ve ‘yüreğinde engel tanımayan herkese’ kapılarını açan Engelsiz Kafe, Eğitim Bilimleri Okulu’yla 23 Nisan’ı kutladı. Belediye Başkanı Ümit Uysal, Adalya Vakfı Başkan Vekili Bilal Köleoğlu, Adalya Vakfı Müdürü Cem Kotan’ın da katıldığı kutlamalara Engelsiz Kafe’nin özel çocukların aileleriyle Eğitim Bilimleri Okulu’nun velileri de yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Uysal, kutlamalarda yaptığı konuşmada, 23 Nisan’ın bir tek kişinin karar aldığı bir toplum düzeninden herkesin karar alma süreçlerine dahil olduğu, ortak aklın bulunduğu toplumsal yaşama geçişin adı olduğunu söyledi. Bunun toplumun en küçük birimi olan ailede dahi görülebileceğini kaydeden Başkan Uysal’ın “Evde tüm kararları babalar alsa mı daha iyi yoksa hep beraber mi alınsa?” sorusuna öğrenciler yüksek sesle “Hep beraber” diye karşılık verdi.

İşte 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasının toplumsal hayata bu şekilde yansıdığını aktaran Başkan Uysal, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu çok önemli değişimi dünya çocuklarına bayram olarak hediye etti. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Daha nice 23 Nisanlarda birarada olmak umuduyla” diye konuştu.

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından Engelsiz Kafe’nin özel çocukları ve Eğitim Bilimleri Okulu öğrencilerinin hazırladığı 23 Nisan kutlaması, okunan şiirler, şarkılar ve halk oyunları gösterileriyle devam etti. Engelsiz Kafe Bandosunun da sahne aldığı kutlamalarda öğrencilerin geri dönüşümü mümkün atıklardan yaptıkları kıyafetlerden oluşan gösteri de büyük ilgi gördü. Öğrenciler pet bardaklar, tabaklar, ambalaj atıkları, gazete kağıtlarından hazırladıkları kıyafetleri Engelsiz Kafe’nin özel çocuklarıyla birlikte sergiledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al