Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Parfüm Nasıl Seçilmeli?

Parfüm Nasıl Seçilmeli?
09 Temmuz 2019 - 13:36
banner

Parfüm Nasıl Seçilmeli?

Yüzyıllardır insanların çevresini etkilemek ya da kötü kokulardan kendilerini korumak amacıyla kullandığı parfümlerin, insanların davranışlarını da etkilediği artık biliniyor. Üzerine onlarca farklı araştırmanın yapıldığı koku ve insan davranışları üzerindeki bağ, parfüm kullanımının önemini de net bir şekilde ortaya koyuyor. Çünkü insanlar, güzel kokan insanlardan daha fazla etkileniyor. 

Peki, parfümünüzü nasıl seçmelisiniz? Herkes, herhangi bir parfümü kullanabilir mi? Bu konuda öneriler, insanların ten rengine uygun kokuları seçmesi yönünde… Aynı zamanda katılacağınız etkinlik hatta kıyafetinize göre bile seçim yapabilirsiniz. 

Beyaz Tenlilere Uygun Kokular

Beyaz tenli olanlar için en uygun kokular üst notaları çiçek ya da meyve kokuları olan parfümlerdir. Hafif ve bir o kadar da ferah kokular tercih edilirse, parfümünüz sizinle daha fazla bütünleşir. Çünkü beyaz tenliler genellikle kuru bir cilt yapısına sahip olur. Ciltlerinin asit oranı da düşüktür. 

Esmer Tenlilere Uygun Kokular

Ciltleri beyaz tenlilere göre biraz daha yağlı olduğundan parfümlerdeki mineraller de daha kolay çözünür. Bu nedenle hem baharatlı hem egzotik hem de odunsu koku çeşitlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Esmerlerin şanslı olduğu bir diğer konu da parfümün tenlerinde daha kalıcı olmasıdır. 

Buğday Tenlilere Uygun Kokular

Eğer buğday tenliyseniz baharatlı kokulardan uzak durun ve odunsu kokuları tercih edin. Teniniz ile çok daha kolay uyum sağlar ve sizinle daha kolay bütünleşir. Alternatif olarak fresh kokular da tercih edilebilir. 

Hangi Parfümleri Tercih Etmeli?

Parfüm seçiminizi olabildiğince doğal içerikli bileşenlerle hazırlanan çeşitleri arasında yapın. Örneğin Yves Rocher parfüm konusunda sadece doğal bileşenlere yer veriyor. Güzel kokan çiçeklerden ve bitkilerden elde edilen parfümler kalıcılık konusunda da beklentileri karşılıyor. Dünyanın pek çok ülkesinde büyük ilgi gören bu markanın parfüm çeşitleri, hem kadınlar hem de erkekler için oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. 

50 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olması, markanın parfümlerinin son derece başarılı ve beğeni toplayan kokulardan oluşmasını beraberinde getiriyor. Seçeneklere göz atmak için Yves Rocher’nin internet sitesine de tıklayabilirsiniz. Çünkü bu marka online olarak sipariş kabul ediyor. Denemek için mutlaka çeşitleri göz atın.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korayspor Kargo İşlemleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rusça Tercüme Sizlerle
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Trençkot Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eskişehir Boşanma Avukatları
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tek Taş Aşkın Tek Adresi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bluz Modelleri
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -fenomega - instagram aylık oto beğeni - en yakın lastikçi - antalya rent a car