Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Paten Meraklılarının Dikkatine Paten Temizliğinde Dikkat Etmeniz Gereken

Paten Meraklılarının Dikkatine Paten Temizliğinde Dikkat Etmeniz Gereken
01 Ağustos 2018 - 14:18
banner

Patenler küçük büyük herkesin ilgilenebildiği oldukça eğlenceli bir aktivitedir. Hemen hemen her evde bir tane paten bulunmasına rağmen çoğu kullanıcı bu patenlerin bakımlarını yapmayı bilmediği için ömrünü kısaltır. Elbette bir ömrü vardır patenlerin ancak daha uzun süre kullanabilmek için düzenli olarak bakımlarını da yapmak gerekir. Bakım konusunda dikkat edilmesi gereken belli başlı hususları inceleyelim o zaman.

 

Tekerleklerin Bakımı

Tekerlekler, tahmin edileceği üzere patendeki en önemli eklentileridir. Bunların temizliğine ve bakımına ne kadar özen gösterirsek ömrü de o kadar uzun olacaktır. Eğer bu konuda fazla bir bilginiz yoksa bir uzmandan ya da bir bilenden yardım almanızı öneririm. Tekerleklerin vidaları uygun bir tornavida ile sökülmeli ve ıslak bir bezle temizlenmelidir. Patenin tekerlekleri yıkmaya uygunsa ılık su ve sabun ile nazikçe temizlenmeli ve kurumaya bırakılmalıdır. Eğer tekerlekler fazla aşınmışsa mutlaka yenileri ile değiştirilmeli ve bu konuda bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Fren Kontrolü

Frenleri kimi paten modelleri kullanıcısı pek kullanmasa da aslında patenin önemli bir parçasıdır. Bazı patenlerin frenlerinde yıpranma limiti bulunur. Düzenli olarak bu limit kontrol edilmeli ve eğer fren çok aşınmışsa mutlaka yenisiyle değiştirilmelidir.

 

İç Bot Temizliği

Patenlerin içinde bulunan çorap benzeri ayağı sıkıca yaran kısımlardır. İç botların temizliği hem hijyen hem de kötü koku oluşumunu engellemek konusunda oldukça önemlidir. Özellikle sıcak havalarda ve sık kullanımlarda ayağın terlemesiyle bu botlar koku yapabilir. Çoğu patende bu bölümler rahatça çıkabilmektedir. Eğer botlarınız makinede yıkamaya uygunsa 30 derecede çamaşır makinesinde rahatça yıkayıp kurumaya bırakabilirsiniz. Ancak yıkama için uygun değilse ılık suyun içine bir miktar çamaşır deterjanı dökerek maksimum yarım saat bekletebilir daha sonra durulayarak kurumaya bırakabilirsiniz. Botların kuru olarak kullanılması da temizlik kadar önemlidir. Nemli olarak kullanılan botlar aynı şekilde koku oluşumuna neden olabilir.

 

Dış Yüzey Temizliği

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra son olarak pateninizin dış yüzeyini temizleyebilirsiniz. Malum patenin en çok kirlenen kısımları dış yüzeyleridir. Bu kısmın da temizliğine ve bakımına ne kadar dikkat ederseniz paten ömrünü o kadar arttırmış olursunuz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co