Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

PC Toplama

PC Toplama
18 Ağustos 2018 - 22:53

PC Toplama Adımları

Kendinize özel bir bilgisayar oluşturmak istediğinizde bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle nasıl bir bilgisayar oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz. Ayrıca bu bilgisayarı ne amaçla kullanacağınız da önem taşıyor. Eğer iş yerinde iş amaçlı kullanım sağlanacak ise hafızasının yüksek olması işinizi kolaylaştıracaktır. Oyun bilgisayarı toplanmak isteniyor ise ekran kartı ve hız gibi ayrıntıları ön plana alınmalıdır. Bu aşamadan sonra pc toplama aşamasına geçilebilir. Bu konuda fiyat bilgisi almak isterseniz internet üzerinden parçaların fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde toplama işlemi sayesinde sektör içerisinde olmayan özellikte size özel bir bilgisayar oluşturabilirsiniz. Bu da uzun süreli kullanım avantajını size ayrıcalıklı olarak sunar.

İşlemciye Karar Verin

Pc toplama aşamasının ilk evresi işlemciye karar vermek. Yeni nesil bir işlemci seçerseniz işiniz daha da kolaylaşır. Ancak orta seviye diyorsanız İ5 işlemci ideal olacaktır. Kalite arayışı içerisinde iseniz mutlaka İ7 işlemci seçilmelidir. Bu sayede daha pozitif bir kullanım elde edebilirsiniz.

Bellek Aşaması

Bellek aşamasında 2 GB dan başlayıp 32 GB kadar seçenek bulunuyor. Burada orta bir seviye seçmeniz hızınızı etkileyecektir. Bunun için yüksek bir seçim yapabilirsiniz.

Sabit Disk

Bilgisayarınızın hafızasının ne kadar olması gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Yüksek bir veri saklanmak isteniyor ise 1 TB yeterli olacaktır. Ancak bu da yetmez diyorsanız 2 TB olanları da tercih edebilirsiniz. Ancak veri saklama ile ilgili işim yok derseniz de 500 GB ideal bir seçim olabilir.

Ekran Kartı

Ekran kartının yüksek özellikte olması oyun severler için önem taşıyor. Grafiklerin gerçekçi bir görüntüye ulaşılması isteniyor ise yüksek özellikte bir ekran kartı tercih etmeniz gerekiyor.

PC Toplama Konusunda Hizmet Alabileceğiniz Adres

Pc toplama aşamasında tüm parçaları görerek ve fiyatlandırarak hizmet almanız gerekir. Bunun için sektör içerisinde bu alanda kurumsal olarak hizmet sunan ve en iyi bilgisayarı oluşturmanıza yardımcı olan https://www.incehesap.com adresinden kurumsal destek alabilirsiniz. Firmada tüm bilgisayar parçaları bulunmakla beraber ekonomik fiyatlara sunum yapıyor. Bundan dolayı güven içerisinde tercih edebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al