Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Raylı sistemde 7/24 aralıksız çalışma

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN VARSAK-ZERDALİLİK ARASINDAKİ 3. ETAP RAYLI SİSTEM PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR. 100 KİŞİLİK BİR EKİP GECE BOYUNCA FARKLI NOKTALARDA ÇALIŞMALAR YAPIYOR.

Raylı sistemde 7/24 aralıksız çalışma
13 Kasım 2018 - 12:34
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Varsak-Zerdalilik arasındaki 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde çalışmalar gece gündüz devam ediyor. 100 kişilik bir ekip gece boyunca farklı noktalarda çalışmalar yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Varsak-Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatıyla projenin Varsak-Otogar etabını Aralık ayı sonuna yetiştirmek için 7 gün 24 saat esaslı çalışıyor. Dünya rekoru bir hızla devam eden projede vatandaşların mağdur edilmemesi için ekip ve ekipman sayıları arttırılarak gece vardiyası oluşturuldu.

Yüz kişilik gece ekibi

Her gece akşam yüz kişilik bir ekip, sabaha kadar aralıksız çalışıyor. Antalya’nın en büyük kamu yatırımı olan yaklaşık 700 milyon liralık projede Varsak depolama alanından başlayan raylar döşenme çalışmalarında 5 kilometrelik hat montajı tamamlandı. Öte yandan Sakarya Parkı’ndan Otogar Kavşağı istikametine doğru da ray döşenmesine başlandı. Ray kaynak işlemlerinin de kısa süre içinde başlayacağı belirtildi.

39 İstasyon Yer Alacak

Kepez Varsak’tan başlayıp, Meltem’de Eğitim Araştırma Hastanesi’nde nostaljik tramvay hattı ile birleşecek olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon bulunacak. Varsak eski belediye binasından başlayacak olan hat sırasıyla Süleyman Demirel Bulvarı, Sakarya Bulvarı, Otogar Kavşağı, Dumlupınar Bulvarı, Tıp Fakültesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze’ye kadar devam edecek ve burada eski nostalji tramvayıyla birleşecek. Proje kapsamında Müze-Zerdalilik arasındaki nostalji tramvayı hattı da sil baştan yenilenecek ve gidiş-geliş olarak düzenlenmiş olacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co