Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Raylı Sistem’de katener direkleri dikildi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HIZLA DEVAM EDEN VARSAK- ZERDALİLİK ARASINDAKİ 25 KİLOMETRELİK 3’ÜNCÜ ETAP RAYLI SİSTEM PROJESİ’NDE RAY KAYNAK İŞLEMİNE VE KATENER DİREK İMALATINA GEÇİLDİ. PROJEDE BUGÜNE KADAR 6.5 KİLOMETRELİK RAY DÖŞENDİ.

Raylı Sistem’de katener direkleri dikildi
23 Kasım 2018 - 10:54

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hızla devam eden Varsak-Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi’nde ray kaynak işlemine ve katener direk imalatına geçildi. Projede bugüne kadar 6.5 kilometrelik ray döşendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşıma kalıcı ve çağdaş bir çözüm sunacak olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi hızlı şekilde ilerliyor. Dünya rekoru bir hızla devam eden projede ray kaynak işlemleri başladı, katener direk imalatına geçildi.

6.5 kilometre ray döşendi

Antalya’nın en büyük kamu yatırımı olan yaklaşık 700 milyon liralık projede ekipler 7 gün 24 saat esaslı çalışıyor. Varsak depolama alanından başlayan ray döşenme çalışmalarında 6.5 kilometrelik hat montajı tamamlandı. Sakarya Parkı’ndan Otogar Kavşağı istikametine doğru ray döşeme çalışmalarının hızla devam ettiği projede katener direk imalatına geçildi. Hat boyunca ölçümsel olarak ayarlamalar yapılarak, ray altı betonlamasına devam eden ekipler ray kaynak işlemlerine de hız verdi.

39 istasyon yer alacak

Kepez Varsak’tan başlayıp, Meltem’de Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde nostaljik tramvay hattı ile birleşecek olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon bulunacak. Varsak eski belediye binasından başlayacak olan hat sırasıyla Süleyman Demirel Bulvarı, Sakarya Bulvarı, Otogar Kavşağı, Dumlupınar Bulvarı, Tıp Fakültesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze’ye kadar devam edecek ve burada eski nostalji tramvayıyla birleşecek. Proje kapsamında Müze-Zerdalilik arasındaki nostalji tramvayı hattı da sil baştan yenilenecek ve gidiş-geliş olarak düzenlenmiş olacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al