Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

REFERANS KULAKLIK

REFERANS KULAKLIK
12 Şubat 2021 - 18:24
banner

REFERANS KULAKLIK

 

Referans Kulaklık Nedir?

 

Profesyonel düzeyde bir ürün aradığınızda sizi iki tip stüdyo kulaklığı karşılar. Kapalı ve açık tip kulaklıklar. Kulaklıkları diğerlerinden ayıran onlarca özellik sıralanabilir ancak belli başlı bazı özellikler bu sınıfları oluşturuyor.

 

1.

Açık arka kulaklıklar (yarı açık olarak da bilinir) karıştırmak için kullanılır. Açık kulaklıklarda kullanıcılar dış ortamı izole etmek yerine onu duymak ister. Özellikle davul, bateri gibi enstrümanlarda referans almak için açık kulaklık kullanımı oldukça yaygın. Kapalı kulaklıklarda ki izolasyon ses kalitesini düşürür. Açık kulaklıklar maksimum ses kalitesi sunmayı hedefler. Ev ve stüdyo kullanımlarında kulaklık miksajı yapmak normal sayılır.

 

 

 

 

1.

Kapalı arka kulaklıklar kayıt yaparken kullanılır

 

 

Kapalı kulaklıklar dış sesleri tamamen engeller ve müzisyenin ya da konuşmacının kendi sesini tamamen duymasına izin verir. Kapalı kulaklıklar çok az bir ses farkıyla özel amaçlar için üretilen modelleri mevcuttur. Örneğin kulakların ses emme kapasitesi, ses yalıtımı, ergonomik tasarımı, estetik görünüşü sayılabilir. Genel olarak kapalı kulaklıklar sesin yansımasından çok ses izolasyonu için tercih edilir denilebilir.

 

 

 

EN İYİ REFERANS KULAKLIKLAR

 

Daha önce hiçbir referans kulaklık almamış olsanız bile size bu satın alma kılavuzunu oluşturduk. Satın aldıktan sonra pişman olmadan kullanmanız için hangi ayrıntılara dikkat etmeniz gerektiğini sizin için derledik.

 

Ergonomik tasarım

 

Her insanın yapısı birbirinden farklıdır bazı insanlar için sıkıştıran ve terleten kulaklıklar çekilmezken bazıları kabarık yastıkları çekici bulabilir. Size uygun tasarımı ararken ne tür bir referans kulaklığı ile daha rahat edebileceğinizi düşünün. Eğer seçeceğiniz kulaklık çok kullanıcılı örneğin stüdyo ortamı içinse belli bir kesime hitap etmeyen kulaklıkları tercih etmeniz önemli. Uzun saatler kullanılma durumu da göz önünde bulundurularak daha rahat ve kullanışlı tasarımlar tercih edilebilir. Örneğin Audio-Technica ATH-m40x stüdyo referans kulaklığı dünyada stüdyo şartları için kabul görmüş bir referans kulaklığıdır. Düşük bütçeli seçimler için de iyi bir referans kaynağıdır.

 

Frekans Aralığı

 

Referans kulaklık her zaman yüksek çözünürlükte olmayı amaçlar ancak bunu gerçekte çok azı başarabilir. Üreticiler sınıf atlamak için ürettikleri kulaklıklarda bazı sesleri perdelemeyi seçti buda sizin için olumsuz bir durumu ortaya çıkarır. Bazı kulaklıklar tiz, bas ve pes seslerin herhangi birini daha çok ön plana çıkarır. İyi bir kulaklık ise bütçeden kısmadan bütün frekansları en ince detayına kadar aktarır.

 

 

 

Size en uygun olacak referans sınıfı kulaklığı seçebilmemiz için ürünlerimizi buradan https://www.elitmuzik.com.tr/kategori/kulaklik-studyo ziyaret edebilir veya teknik uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co