Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Rekabet Hukuku

Rekabet Hukuku
03 Ağustos 2021 - 16:37

Ülkemizde birçok aynı faaliyet alanında yer alan şirketler vardır. Bunlar fikri hizmetler, sanayi tarım ve diğer dalları kapsar. Doğal olarak piyasa da geniş çaplı rekabet unsurları yer alır. Özellikle her Pazar da ve sektörde aynı mal ve hizmetlerin farklı olarak tüketiciye sunulması vardır. Bu da firmalar arasında haksız kazanç veya rekabet yasasına ters düşer. Özellikle rekabet hukuku alanına temas eden her alanda firmaların kendi içlerinde danışmanlık hizmeti alması gereklidir.

Rekabet Hukuku Danışmanlık Uygulamaları

Bu hizmetin içeriğin de ilk olarak rekabeti sınırlayıcı anlaşmalar yer alır. Buna istinaden tüm piyasa, fiyat ve şirket faaliyetleri düzenlemeler rekabet hukuku kapsamındadır. Ayrıca birleşme ve devralmalar da rekabet hukuku konusundadır. Ayrıca bu işlemlerin kontrolü ve bildirimleri ile birlikte kartel ve hâkim durumu da temel danışmanlık hizmetidir. Piyasa da yer alan işleyişin kötüye kullanılması sonucu sektörel çökmeyi engellemek danışmanlığın hukuku uygulamalarını içerir.

Rekabet hukuk danışmanlığında yer alan sektörler enerji, teknoloji, telekomünikasyon, inşaat, ilaç, alkol ve tütün gibi sektörlerdir. Buna bağlı olarak ticari anlaşmalar ile lisans, acentelik, franchise ve dağıtım sözleşmeleri rekabet hukukuna uygun olarak sağlanır.

Sizler de firmalarınız için rekabet hukuku hakkında https://beklerpartners.com/rekabet-hukuku/  linkinden detaylı bilgi ve yardım alabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat