Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Resimleri Alanya’da görücüye çıkardı

AVRUPA’NIN BİRÇOK ÜLKESİNDE ÇİZDİĞİ RESİMLERİ SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNAN AZERBAYCANLI RESSAM, ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE RESİM SERGİSİ AÇTI. ALANYA AŞAĞI RESSAM İLÇEDE YAPTIĞI RESİMLERİ İSE AVRUPA, AZERBAYCAN, İTALYA VE RUSYA TANITACAK.

Resimleri Alanya’da görücüye çıkardı
28 Temmuz 2017 - 16:44
banner

Avrupa’nın birçok ülkesinde çizdiği resimleri sanatseverlerin beğenisine sunan Azerbaycanlı ressam, Antalya’nın Alanya ilçesinde de sergi açtı. Alanya aşığı ressam ilçede yaptığı resimleri ise Avrupa, Azerbaycan, İtalya ve Rusya tanıtacak.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri İsa Arı, yurt dışı görevi sırasında tanıştığı ve Almanya, İtalya, İngiltere ve Fransa’da resim sergileri açan Eldar Zeynalov’u, Alanya’ya davet etti.

İlçeye 3 defa gelen ressam Zeynalov, Alanya’ya hayran kaldı ve ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerinin resimlerini yapmaya başladı. Kızıl Kule Sarnıç’ta sergi açan Zeynalov, yaptığı 12 adet eseri sanatseverlerin beğenisine sundu. Ressam Zeynalov, tuvale aldığı Alanya’da tarihi ve doğal güzelliklerinin resimlerini ise Azerbaycan, İtalya ve Rusya’da da sergi açarak sanatseverlerin beğenisine sunmayı planlıyor.

“Buraya geldikten sonra Alanya’yı çok sevdim”

Alanya’ya 3’üncü kez geldiğini aktaran Eldar Zeynalov, “Buraya geldikten sonra Alanya’yı çok sevdim. Çok büyük bir tarihi var. Alanya denizin kaplı olduğu fonksiyonları olan çok güzel bir yer. Bu güzelliklere bir mimar ve ressam gözüyle bakıyorum isterdim ki bu güzellikleri halk bilsin. Çünkü burada her taşın ayrı bir sesi var” dedi.

“Türk insanlarıyla bir olalım”

Alanya’nın kendisinin gibi insanlarının da bir kale olduğu belirten Zeynalov, ”Bütün Azerilerin içinde olan bir arzu Türk insanlarıyla bir olalım. Biz Türk insanını çok severiz. Kardeşlerim bilin Azerbaycan her zaman sizinledir. Sizin acınız bizim acımızdır ve sevinçlerimiz ortaktır. İsterdim ki bende Alanya’yı tanıtmak için bir katkım olsun. Bundan sonra burada çizdiğim resimleri Avrupa, Azerbaycan, İtalya, Rusya’da sergileyeceğim” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co