Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Şahane Cuma Büyük İndirimlerle Geliyor

Şahane Cuma Büyük İndirimlerle Geliyor
18 Kasım 2018 - 17:27
banner

Şahane Cuma Büyük İndirimlerle Geliyor

 

Black Friday ismi, mutlaka kulağınıza daha önce gelmiştir. Amerika’da resmi tatil olan Şükran Günü’nün ertesinden gelen Cuma gününde, mağaza ve alışveriş merkezleri çok büyük indirimler yaparlar. Bu güne Black Friday, yani Kara Cuma denir. Mağazalar bütün yıl boyunca yapmadıkları kadar büyük yüzdelerle indirimler yaparlar. Black Friday gününde mağazalar kepenkleri erken açar, daha geç kaparlar. Uzun süren yorucu mesailer, inanılmaz bir kalabalık, trafik, gürültü ve kaos ortamı yaşatması sebebiyle, bu güne Kara Cuma ismi verilmiştir. Tabii bu kargaşaya katlanabilen tüketiciler, birçok ürüne inanılmaz ucuz fiyatlarla ulaşabiliyor.

 

1961 yılına kadar ismi olmayan Black Friday, önceleri Noel alışverişinin başlangıcı olarak kabul edilirmiş. Önceleri uzun mesai saatleriyle başlayan bu etkinliğe sonraları indirimler de eklenince, insanların ilgisi de artmış. Öyle ki, 1961 yılında Philadelpihia şehrinde yaşanan izdihamda, insanların birini ezmesi üzerine, bu gün Kara Cuma olarak adlandırılmış. Amerika dışında Kanada ve İngiltere’de de kutlanan Kara Cuma, bütün dünyada da talep görüyor. Sadece kutlandığı gün değişiklik gösteriyor ama konsept aynı. Pek çok perakendeci indirimler uyguluyor ve özellikle Amerika’da bazı mağazaların ürünleri maliyetine sattığı bile oluyor. Kara Cuma gününde, Amerikalılar bütün işi gücünü bırakıp alışveriş yapmaya gidiyor. Milyonlarca insanın aynı gün alışverişe çıktığını bir hayal edin! İnanılmaz değil mi? Kara Cuma günü, aklınıza gelebilecek her ürün indirime giriyor. Giyim, gelinlik, cep telefonu, bilgisayar, oyuncak, aklınıza ne gelirse! En çok indirim uygulanan kategorilerden biri elektronik ve beyaz eşya. Genelde pahalı olan bu ürün grubu, Black Friday’de öyle inanılmaz fiyatlara satılıyor ki, yaşanan tüm kargaşaya değiyor. Tabii internetten alışveriş de yapmak mümkün.

 

Özellikle son yıllarda ülkemizde de yavaş yavaş kendine yer bulan Black Friday kültürü, henüz ülkemizde tam bir etkinliğe dönüşmüş değil ama; MediaMarkt’da da bu güne özel büyük indirimler bizi bekliyor. Bizim Black Friday’imizin, Şükran günü ya da Noel’le bir ilgisi yok. Sadece AVM ve mağazaların büyük indirimler yaptığı bir etkinlik günü diyebiliriz. Elektronik eşya alışverişi yapacak olanların Şahane Cuma adıyla 23 Kasım Cuma günü tüm MediaMarkt’larda gerçekleşecek olan indirim gününü kaçırmamaları gerek. Ben de bu şahane indirimleri dört gözle bekliyorum. Televizyondan tablete, cep telefonundan küçük ev aletlerine kadar yüzlerce üründe inanılmaz indirimler yapacak MediaMarkt. Üstelik mağazaya, alışveriş merkezine gitme derdi de yok. Şahane Cuma indirimlerine MediMarkt’ın internet sitesinden de ulaşmak mümkün. Hep istediğiniz o telefona, veya en yeni model bilgisayarlara indirimli fiyatlardan satın alabileceksiniz. Kaçırmayın derim!

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co