Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sahte içki üreticilerine darbe

İZMİR VE ANTALYA’DA YAPILAN KAÇAKÇILIK OPERASYONLARINDA YAKLAŞIK 80 TON ETİL ALKOL, DİNLENMESİ İÇİN TANKLARDA BIRAKILAN 690 TON KAÇAK İÇKİ VE ÇEŞİTLİ TÜRLERDE 479 BİN 803 ŞİŞE KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ. OPERASYONLARDA GÖZALTINA ALINAN 40 ŞÜPHELİDEN 9’U TUTUKLANDI.

Sahte içki üreticilerine darbe
17 Şubat 2018 - 13:22

İzmir ve Antalya’da yapılan kaçakçılık operasyonlarında yaklaşık 80 ton etil alkol, dinlenmesi için tanklarda bırakılan 690 ton kaçak içki ve çeşitli türlerde 479 bin 803 şişe kaçak içki ele geçirildi. Operasyonlarda gözaltına alınan 40 şüpheliden 9’u tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ölümlere yol açan ve halk sağlığını tehdit eden sahte içki üretimi ile ilgili çalışma başlattı. Çalışma kapsamında, KOM ekipleri kimya sanayi tipi etil alkolü kimya, deterjan ve temizlik ürünleri gibi sektörlerde kullanılmak üzere satış belgesine sahip olan firmaları incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucunda, bir firmanın sanayi tipi etil alkolü makinelerden geçirip temizleyerek içki ve gıda ürünlerinde kullanılabilecek hale getirdikten sonra usulsüz yöntemlerle piyasaya sürdüğünü tespit etti. KOM ekipleri söz konusu firmayı yaklaşık 3 ay boyunca fiziki ve teknik takibe aldı. Yapılan takiplerin arından operasyon düğmesine basan polis, sahte içki ürettiği belirlenen kişilere yönelik 22 adrese ayrı zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 2 bin 631 litre sahte içki, 48 bin 122 litre etil alkol, 40 litre anason, 900 mililitre aroma, 656 boş şişe, 3 bin 560 kapak, bin 344 bandrol, 6 bin 900 etiket ele geçirildi. Son olarak kimya fabrikasına operasyon düzenleyen ekipler, buradaki aramalarda satışa hazır 4 bin 800 litre etil alkol yakaladı. Yapılan operasyonların ardından soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri, Antalya’da şarap bazlı alkollü içecek üretme iznine sahip ancak ürünlerinde etil alkol kullanma yetkisi bulunmayan bir içki fabrikasına 172 bin litre alkol gönderildiğini tespit etti. Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri ile birlikte, geçen Pazartesi günü şarap fabrikasına ve fabrika deposuna operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda çeşitli türlerde 479 bin 803 şişe usulsüz yollarla üretilmiş içki, tanklarda dinlenmesi için bırakılan yaklaşık 690 bin litre içki ele geçirildi. Depodaki aramalarda ise, 26 bin litre etil alkol yakalandı.

Olaylarla ilgili olarak 2’si Antalya’da olmak üzere gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edilen 40 şüpheliden 9’u tutuklandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -