Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Salisilik Asit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Salisilik Asit Hakkında Bilinmesi Gerekenler
29 Kasım 2022 - 13:30

Salisilik Asit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cilt bakım ürünlerinin etken maddeleri arasında sıklıkla yer alan salisilik asit faydalarını ve nasıl kullanılması gerektiğini sizin için araştırdık! O Halde gelin birlikte göz atalım..

Salislik Asit Faydaları;

  1. Gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
  2. Siyah nokta oluşumunu önler.
  3. Sivilceleri giderir ve yenilerin oluşmasını engeller.
  4. Peeling etkisi sayesinde cildi canlandırır.
  5. Canlandırıcı etkisi ile anti aging bakım yapar.
  6. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltır.

Salisilik Asit Nasıl Kullanılır?

Salisilik asit kullanım şekli cildin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Salisilik asit içeren ürünler temizleme jeli, tonik, serum, krem olabilir. Bu sebeple kullanım şekilleri farklılık gösterir. 

Salisilik Asit İçeren Yüz Temizleme Jeli Kullanımı: Cilt bakımının temel ve ilk adımıdır. Eğer ciltte makyaj varsa makyaj temizleyici ile temizlenmelidir. Sonrasında Nemli cilde göz çevresi hariç uygulanmalı ve bol su ile durulanmalıdır.

Salisilik Asit İçeren Tonik Kullanımı: Temizleme adımından sonra cilde pamuk yardımıyla tampon hareketleriyle uygulanır. Göz çevresi temasından kaçınılmalıdır.

Salisilik Asit İçeren Serum Kullanımı: Tonik adımından sonra uygulanır. Göz çevresi hariç yüz ve boyun gölgesine masaj yapılarak yedirilir. Nemlendirici uygulaması yapılacaksa serum emilimi için birkaç dakika beklenmeli ve üzerine nemlendirici uygulanmalıdır.

Salisilik asit içeren ürünler gece kullanıma uygundur. Gündüzleri mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Sivilce ve Siyah Noktalara Çözüm: Etat Pur Salicylic Acid

Sivilce ve siyah nokta karşıtı geliştirilmiş Etat Pur Salisilik Asit %2 konsantre bakım; formülündeki %2 oranındaki salisilik asit ile gözeneklerdeki yağ ve birikintileri arındırır. Siyah nokta, sivilce ve gözenek problemini gidermeyi hedefler. Cildin daha temiz ve pürüzsüz görünmesini sağlar. En çok merak edilen sorulardan biri de Etat Pur salisilik asit serumun nasıl kullanıldığıdır. Etkili bir sonuç için gelin birlikte nasıl kullanılması gerektiğini inceleyelim.

Öncelikle yapılması gereken ciltte makyaj olsun veya olmasın cildi temizlemek! Bunun için cilt yapınıza uygun temizleyici ile cildinizi arındırabilirsiniz. Temiz ve kuru cilde geceleri 1-2 damla göz çevresi hariç masaj yaparak uygulayınız. Bakım kremi veya nemlendirici adıma geçmeden önce birkaç dakika emilmesini bekleyiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki; asit içerikli cilt bakım ürünleri göz çevresine getirilmemeli ve sadece geceleri uygulanmalıdır. Gündüzleri yüksek faktörlü (SPF 50+) güneş kremi sürülmesi ihmal edilmemelidir. Etat Pur Salicylic Acid kullananlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Ürünlerin etkinleri sayesinde Etat Pur kullananlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilmektedir. Sizde Etat Pur nemlendirici, Etat Pur güneş kremi ve tüm ürün çeşitlerini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne fırsatlarla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat