Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sarıkamış şehitleri Saklıkent’te anıldı

SARIKAMIŞ HAREKATI’NIN 103. YILI ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ANTALYA’DA “GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDE” TEMASIYLA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ. KONYAALTI İLÇESİNE BAĞLI 2 BİN 400 RAKIMLI SAKLIKENT KAYAK MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLİĞE, ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, CUMHURİYET BAŞSAVCISI RAMAZAN SOLMAZ, EMNİYET MÜDÜRÜ CELAL UZUNKAYA, İL JANDARMA KOMUTANI CENGİZ YILDIZ, BİR ÇOK KURUM TEMSİLCİSİ VE ÇOK VATANDAŞ KATILDI.

Sarıkamış şehitleri Saklıkent’te anıldı
07 Ocak 2018 - 17:42

Sarıkamış Harekatı’nın 103. yılı anma etkinlikleri kapsamında Antalya’da “Gençlik Şühedanın İzinde” temasıyla yürüyüşü düzenlendi.

Konyaaltı ilçesine bağlı 2 bin 400 rakımlı Saklıkent Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhitten Böcek, bir çok kurum temsilcisi ve çok vatandaş katıldı.

Antalya Büyükşehir Mehter Takımı’nın eşliğinde bin 400’e yakın vatandaş, kış sporlarının yoğun olarak yapıldığı Saklıkent Kayak Merkezi’nde 2 bin 500 kilometrelik yol yüründü. Yürüyüş sırasında 100 metre uzunluğundaki Türk bayrağı gençler tarafından taşındı, birçok vatandaş ellerinde bayraklar ve “Tekbir” sesleriyle yürüyüşü tamamladı.

Güvenlik güçlerinin önlem aldığı anma etkinliği, saygı duruşunda, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Vali Karaloğlu, burada yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ocağın ilk pazar gününde, “Gençlik Şühedanın İzinde” Türkiye’nin genelinde Sarıkamış şehitleri anma programının gerçekleştirildiğini söyledi. Antalya’da da bu etkinliklerin hep merkezde Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldığını belirten Karaloğlu, “Antalya’nın zirvesinden, Antalya’nın Saklıkenti’nden Sarıkamış’a farklı bir rahmet, selam, dua göndermeyi arzu etti. Bu topraklar kolay vatan kılınmadı, bu toprakların her karışı her santimetresi tertemiz şehit kanlarıyla sulanarak vatan kılındı. Onun için biz dünyada paha biçilemez topraklar üzerinde yaşıyoruz.” dedi. Ülkenin parasal değeriyle ölçülemeyeceğini vurgulayan Karaloğlu, şehitlerin temiz kanlarıyla paha biçilemez olduğunu ifade etti.

Vatan, bayrak için canlarını vermeye hazır olduklarını dile getiren Karaloğlu, “15 Temmuz gecesinde bunu gösterdik. Bu necip millet bunu 15 Temmuz gecesinde ülkemizi işgal etmek isteyen hain darbe girişimini yapan, ahlaksızlara, onların işbirlikçilerine karşı millet bunu yaptı. 250 şehidimiz var, 2 bin 191 gazimiz var. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize sağlık versin. Vali Karaloğlu, Antalya’da artık Sarıkamış şehitleri anma etkinliğinin artık Saklıkent Kayak Merkezi’nde gerçekleştirileceğini söyledi.

Özgecan Gençlik Merkezi öğrencilerinin Sarıkamış Şehitlerini temsili tiyatro gösterisinden sonra, vatandaşlara kırık buğday çorbası ve hoşav dağıtıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al