Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Serik Gülsün-Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu Büyüyor

MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRÜ DR. ÖĞR. ÜYESİ SERDAR SELİM, PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİ PROGRAMI’NIN AKDENİZ BÖLGESİ İÇİN BİR İLK OLDUĞUNU BELİRTTİ.

Serik Gülsün-Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu Büyüyor
10 Aralık 2018 - 13:16
ilan

Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu’na 5 yeni program daha ekleniyor.

Akdeniz Bölgesi için bir ilk olan Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı ile Çim Alan Tesisi ve Yönetimi programlarının yanında Çocuk Gelişimi, Tekstil Teknolojisi ve Mimari Dekoratif Sanatlar programları da aktif hale getirilerek öğrenci alımına başlayacak.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı’nın Akdeniz Bölgesi için bir ilk olduğunu belirten Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Selim, “Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı ile Çim Alan Tesisi ve Yönetimi programlarını açarak ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Antalya-Serik bölgesindeki oteller, tatil köyleri, golf sahaları, futbol sahaları ile kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bu programlara ek olarak Çocuk Gelişimi, Tekstil Teknolojisi ve Mimari Dekoratif Sanatlar programlarını da aktif hale getirerek sektörün ihtiyaç duyduğu ve aradığı nitelikleri taşıyan kaliteli, yetenekli, tecrübeli, girişimci, dinamik ve meslekler arası bilgi-koordinasyon tabanına sahip öğrenciler yetiştirmeyi ve istihdam sağlamayı hedefliyoruz.”diye konuştu.

“Tüm gayretimizle çalışıyoruz”

Eğitim öğretimde kalite odaklı büyümenin yanında, başta ülkenin ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Akdeniz Üniversitesi’ne ve topluma katkı sağlayacak yeni programları Serik’e kazandırmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Serdar Selim; “54 öğretim elemanı, 15 idari personeli ve 1500’ün üzerinde kayıtlı öğrencisi bulunan Meslek Yüksekokulumuzun aktif olarak eğitim öğretime devam eden 9 programına, 5 program daha eklenecek. Bu konuda Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın desteği başta olmak üzere Serik kaymakamımız ve belediye başkanımız ile bölgesel işgücü piyasasının yöneticileri ile istişare halinde bölgeye fayda sağlayacak çalışmalar için tüm gayretimizle çalışıyoruz.” dedi.

ilan
ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:islami sözlükantalya rent a carantalya havalimanı rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiKış lastiği ısparta forkliftko cucekocuceoyuncu forumuesigarapleksi

cialis fiyatviagra satın al