Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Serikliler tapularına kavuşmaya devam ediyor

ANTALYA’NIN SERİK BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN İMAR UYGULAMASI İLE KARADAYI MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARA TAPULARI DAĞITILDI.

Serikliler tapularına kavuşmaya devam ediyor
20 Mart 2018 - 12:40

Antalya’nın Serik Belediyesi tarafından başlatılan imar uygulaması ile Karadayı Mahallesi’nde vatandaşlara tapuları dağıtıldı.

Serik’te yapılan imar uygulaması sonucunda daha önce Gedik Mahallesinde 800 bin metrekarelik alanda bulunan ve yaklaşık 600 kişiye verilen tapunun ardından Serik Belediyesi bu kez Karadayı Mahallesinde 700 bin metrekarelik alanda bulunan 700 kişi için tapu dağıtım töreni düzenledi. Serik Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tapu dağıtım törenine, Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Bekir Kumbul, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve tapu sahipleri katıldı. Yapılan imar uygulaması ile Gedik Mahallesinde 12 bin 121 metrekare alan içinde 2 tane resmi kurum alanı ve cami ile 111 bin 864 metrekare alan içerisinde de 11 tane park yer alacak. Karadayı Mahallesinde ise 19 bin 563 metrekare alan içinde 2 tane sağlık ocağı, karakol, PTT, resmi kurum alanı, sosyal tesis alanı ile birlikte 15 tane park alanı olarak tahsis edildi.

Çalık: “Asıl amacımız mülkiyet sahiplerine tapularını dağıtmak”

Törende konuşan Başkan Çalık, yaklaşık 25 yıldır yapılamayan bir işi yaptıklarını belirterek, “Serik’te göreve geldiğimiz günden itibaren imar uygulamasında Serik sınırları içerisinde yaklaşık 20 bin dönümlük alanda spor, okul, cami, sağlık ocağı, hizmet alanı, kamu ve yeşil alanlara ayırdık. Bununla kalmayacağız, asıl amacımız ise mülkiyet sahibi olan vatandaşlarımıza tapularını dağıtmak olacak. Yargıtay aşamasında olan tapu davalarının bir an önce çözülmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Sürecin sona ermesi ile de diğer tapu sahiplerine tapularını dağıtmak istiyoruz” dedi.

Tören sonunda, Başkan Çalık, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Bekir Kumbul ve ilçe protokolü ile birlikte tapu sahiplerine tapularını dağıttı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat