Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Serik’te trafiğe yeni çözüm

Antalya’nın Serik ilçesi’nde trafiği rahatlatmak ve park sorununu ortadan kaldırmak için “Parkomat” uygulamasına geçiliyor.

Serik’te trafiğe yeni çözüm
14 Aralık 2017 - 17:16

Antalya’nın Serik ilçesi’nde trafiği rahatlatmak ve park sorununu ortadan kaldırmak için “Parkomat” uygulamasına geçiliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan karar ile Serik’te şehir içi trafiğini düzene sokmak amacıyla Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi, Yeni Mahalle Prof. Dr. Yaşar Uçar, Orta Mahalle Başöğretmen Caddesi ve Çopuroğlu Caddesinde “Parkomat” sistemi uygulanacak.

Çalık: “amaç çileye dönüşen trafik sorununu çözmek”

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, sisteminin, en kısa zamanda uygulamaya koyulacağını söyledi. Çalık, ‘‘Serik’te şehir merkezinde trafiğin yoğun olduğu caddelerde, araçların çift sıra park edilmesine engel olmak, park edilen araçları düzene sokmak, mevcut otoparkların kullanımını teşvik etmek amacıyla sistemin uygulamasını başlatıyoruz. Bu uygulamadan elde edilecek gelir ise Serik Belediyespor kulübüne verilerek takımımızın başarılı olması ve daha üst liglerde yer alması için katkı sağlamak istiyoruz. Buradaki asıl amacımızın her geçen gün çileye dönüşen trafik sorununu ortadan kaldırmak’’ dedi.

Parkomat Nedir?

Parkomat, belediyeler tarafından araçlar için park yeri olarak belirlenmiş alanlara kurulan otomatik otopark tahsil ödeme sistemidir. Bu sistem, kurum tarafından belirlenen ücreti otomatik bir şekilde tahsil eder ve gerekli makbuzu yazar. Elde edilen bu gelirler genel olarak kamu, kurum ve kuruluş yararına kullanılır. Belli bir araç sayısına sahip her bir parkomat bir görevli tarafından kontrol edilir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat