Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sessiz ve Huzurlu Mekânlara Akustik Kapılarla Ulaşmak Artık Mümkün

Sessiz ve Huzurlu Mekânlara Akustik Kapılarla Ulaşmak Artık Mümkün
08 Eylül 2021 - 1:47

Sessiz ve Huzurlu Mekânlara Akustik Kapılarla Ulaşmak Artık Mümkün

Akustik kapı içerisinde özel dolgu malzemeleri bulunan özel mekanizmalara sahip ses kırıcı panel kapılardır. Bunun yanı sıra alev almaz ve alev yürümez özelliklerini de içerisinde barındırır. Ürettiğimiz ses bloke ve akustik düzenleyici kapıları bu içerikte detaylı ve teknik özelliklerini sizinle paylaşacağız.

#1 Akustik Kapıların Üretim Süreci

Kapılar fabrikamızda son teknoloji aletler kullanılarak üretilmektedir. Sipariş sonrası üretim parkuruna giren kapılarımız yaklaşık 1 günde montaja hazır hale getirilmektedir. İmalatta birinci işlem kapının dış iskelet sisteminin oluşturulan siparişteki ölçülerde hazırlanmasıdır. Ana iskelet parçaları CNC yönlendirici makineler vasıtasıyla ebatlanmakta ve ardından birleştirme ünitesine aktarılmaktadır. Sonraki süreçte iç dolgu malzemeleri kapıya monte edilir. Bu aşama ses yalıtımlı kapılar için hayati bir öneme sahiptir. Zira ürettiğimiz kapıları diğerlerinden ayrına en önemli özellik iç dolgu malzemeleridir. Daha sonra kapının dış katmanları presleme işlemlerine tabi tutulmaktadır. Buradaki en öneli ayrıntı preslemede kapı formunun son detayları ortaya çıkan son işlemlerdir. Presleme işleminden sonra kapının özelliği kaplama MDF değilse boyama bandına geçmektedir. Boyama ve cila işlemleri gerçekleştirilir. Son işlemde kapıların fitillerinin ve conta sistemlerinin montajına gelinmektedir. Bu işlemler kapı için tamamen özel üretilen malzemelerin ses yalıtımlı kapı montajıdır. Bu işlemlerden sonra paketlemeye geçilir.

#2 Akustik Kapıların Montaj ve Uygulanması

Akustik kapılar üretim ve işlevsellik bakımından diğer standart kapılardan farklı olsa da montajı aynıdır. Burada dikkat edilmesi gereken tek husus kapının fitil ve conta parçalarının doğru ve eksiksiz montelenmesi olacaktır. 

#3 Akustik Kapıların Kullanım Alanları

Akustik kapılar daha çok müzik odası, stüdyo ve ses kayıt odalarından tercih edilen akustik ürünlerdir. Fakat son derece geniş bir kullanım skalası vardır. Dilediğiniz ortamlarda kullanabilirsiniz. Sesi içerisinde absorbe eder. 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat