Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Şiddetli yağış ve dolu nedeniyle yıkılan okul duvarı yeniden yapılıyor

ANTALYA’NIN DÖŞEMEALTI İLÇESİ’NDE YAKLAŞIK 2 AY ÖNCE ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE DOLU NEDENİYLE YIKILAN YAKLAŞIK 30 METRELİK OKUL DUVARI YENİDEN YAPILIYOR.

Şiddetli yağış ve dolu nedeniyle yıkılan okul duvarı yeniden yapılıyor
10 Aralık 2018 - 10:28
banner

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’nde yaklaşık 2 ay önce şiddetli yağış ve dolu nedeniyle yıkılan yaklaşık 30 metrelik okul duvarı yeniden yapılıyor.

Döşmealtı’nın Killik Mahallesi’nde 1 Ekim 2018’de meydana gelen şiddetli yağış ve dolu etkili olmuştu. Yağış sonrası biriken yağmur suları nedeniyle Killik İlkokulu’nun duvarı yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi. Mahalle muhtarı ve sakinleri okulun ön cephesinde yıkılan 30 metrelik duvarın onarılması için Döşemealtı Belediyesi’ne başvurdu.

Ardından Milli Eğitim Müdürlüğü okul duvarının yapılması için Döşemealtı Belediyesi’ne başvurdu. Talep, Döşemealtı Belediyesi Kasım ayı Meclisinde gündeme alındı. Döşemealtı Belediye Meclisi oy birliği ile okul duvarının yapılması kararı aldı.

Meclis kararının ardından Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri okul duvarında ön inceleme yaptı. İncelemenin ardından okulun duvarı için kalıplar çakıldı. Ekiplerin kalıp çakma işlemlerinin ardından duvara beton dökülecek. Yıkılan ve öğrenciler için tehlike arz eden duvarın yerine 1 hafta içinde yenisi yapılacak.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Belediyemizin imkanları doğrultusunda okullarımıza destek olduk olmaya da devam edeceğiz. Amacımız öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim almasına yardımcı olmaktır. Yıkılan okul duvarı Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yeniden inşa edilerek eskisinden de sağlam hale getirilecektir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co