Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sığınma evindeki zehirlenmelere soruşturma

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ ABDULLAH ÇALIŞKAN, YEMEK ŞİRKETİ HAKKINDA İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTIKLARINI SÖYLEDİ.

Sığınma evindeki zehirlenmelere soruşturma
17 Temmuz 2018 - 17:18

Antalya’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kadın sığınma evi ve çocuk destek merkezi ile huzurevinde yaşanan zehirlenme olayları ile ilgili yemek şirketi hakkında soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz pazar günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Kepez’in Kültür Mahallesi’nde bulunan kadın sığınma merkezi, Fabrikalar Mahallesi’ndeki çocuk destek merkezi ile Konyaaltı’nın Hurma Mahallesi’nde bulunan Fethi Bayçın Huzurevi’nde kalanlar, yedikleri yemekten sonra mide bulantısı, ishal ve farklı şikayetler ile hastanelere müracaat etti. Kadın, çocuk ve yaşlılar hastanelerdeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, yemek şirketi hakkında idari soruşturma başlattıklarını söyledi. Yemek menüsünün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından incelendiğini kaydeden Çalışkan, zehirlenmenin kaynağıyla ilgili numune alındığını, tahlillerden çıkacak raporu beklediklerini ifade etti.

“Sıkıntı yok, rutin devam ediyor”

Zehirlenen çocukların ve kadınların pazartesi günü sabaha karşı taburcu olduklarını dile getiren Çalışkan, herhangi bir sıkıntının olmadığını bildirdi. Zehirlenmenin, menüden kaynaklanan bir sıkıntı olduğunu öngördüklerini dile getiren Çalışkan, “Bizim öngörümüz bu şekilde ama tabi ki de asıl tespit rapordan sonra ortaya çıkacak. Zaten zehirlenmenin olduğu gece numuneler mühendisler tarafından alındı ve ertesi sabah hemen tahlile gönderildi” dedi.

Yemek şirketine idari soruşturma açıldı

Anlaştıkları yemek şirketi hakkında idari soruşturma başlattıklarını belirten Çalışkan, “Kamu adına onu yapmak zorundayız. Çünkü bir mağduriyet yaşandı. O zaten yapılması gerekilen bir prosedür. Çıkacak raporun ardından gerekli işlemleri başlatacağız” şeklinde konuştu.

Huzurevinde de aynı sıkıntı yaşandı

Gecenin ilerleyen saatlerinde Aile ve Sosyal İl Müdürlüğüne bağlı Fethi Bayçın Huzurevi’nde de bazı yaşlıların mide bulantısı yaşadığını söyleyen Çalışkan, “Yaşlılarımızın yaşadığı sıkıntı, kadınlarımızın ve çocuklarımızın yaşadığı gibi büyük çaplı değildi. Yine sıkıntı aynıydı. Çünkü aynı menüden besleniyorlar” diye konuştu.

“Sıkı denetim altına aldık”

Durumun şuan kontrol altında olduğunu altını çizen Çalışkan, yemek firmasının mutfağını sık kontrol ettiklerini kaydetti. Günlük menülerin hem kendi müdürleri tarafından, hem de yemek şirketi çalışanları tarafından anlık takibe alındığını vurgulayan Abdullah Çalışkan, “Yemeklerin hangi saatte mutfaktan çıktığını, kim tarafından teslim alındığını ve kimin dağıttığını sıkı bir denetim altına aldık” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al