Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Sivil Toplum Merkezi kuraları çekildi

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN İNŞA ETTİĞİ AVRUPA’NIN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ YERLEŞKESİNİ DE İÇİNDE BARINDIRAN ABDULLAH SEVİMÇOK SİVİL TOPLUM VE İNOVASYON MERKEZİ’NDE YER ALACAK 123 DERNEK KURALARINI ÇEKTİ.

Sivil Toplum Merkezi kuraları çekildi
27 Eylül 2018 - 13:12
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin inşa ettiği Avrupa’nın en büyük sivil toplum örgütleri yerleşkesini de içinde barındıran Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde yer alacak 123 dernek kuralarını çekti.

Muratpaşa Belediyesi’nin Doğuyaka Mahallesi’nde hayata geçirdiği Abdullah Sevimçok Sivil Toplum İnovasyon merkezinde yer kuraları çekildi. Aralarında hemşehri, Yörük kültür, spor kulübü, yardımlaşma, dayanışma, lise ve üniversitelerin mezun derneklerinin de bulunduğu 123 sivil toplum örgütü yer kura çekiminde yer aldı. Kura çekimine Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç da nezaret etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde bulunacak derneklerle ilgili protokol yapma yetkisinin Belediye Meclisi’nin Eylül toplantısında alındığını söyledi. Merkezde bulunacak derneklerle ilgili titiz bir çalışma sürecinin geride bıraktıklarını, ilkeleri ve karşılıklı sorumlulukları net bir şekilde ortaya koyduklarını belirten Başkan Uysal, “Yerlerin belirlenmesinin ardından şimdi protokolleri imzalayacağız. İmzalanan protokollerin Muratpaşa Kaymakamlığımız tarafından onayı sonrası merkeze yerleşmeler başlayacak” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin 14 milyon TL’lik yatırımla inşaatını tamamladığı Merkez, sivil toplum ve inovasyon merkezi, mutfak sanatları işliği, yerli ürünler bedesteni, AR-GE, AB Danışma ve Proje Ofisi’yle bir kampüs niteliğine sahip. Merkezde bulunacak derneklerin kentin ortak aklının ortaya çıkmasını sağlayacak çeşitliliğe sahip olduğunun altını çizen Başkan Uysal, sanattan spora, işadamlarından girişimci kadınlara ve hemşeri derneklerine bir kentin kimliğini ve toplumsal dokusunu oluşturan her yapının Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde bulunacağını aktardı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazan