Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi için buluştular

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, ABDULLAH SEVİMÇOK SİVİL TOPLUM VE İNOVASYON MERKEZİ’NDEN ÇIKACAK ORTAK HİZMET PROJELERİYLE KENT VE KENTLİLİK BİLİNCİNİN GELİŞİMİNİ, KENTİN ORTAK AKLININ OLUŞMASINI VE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLARIN GELİŞTİRİLMESİNİ HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi için buluştular
19 Temmuz 2018 - 11:54

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nden çıkacak ortak hizmet projeleriyle kent ve kentlilik bilincinin gelişimini, kentin ortak aklının oluşmasını ve yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde yer tahsisi talebinde bulunan Antalya Anadolu Dernekleri Federasyonu’nun Yönetim Kurulu üyeleri ve federasyon üyesi derneklerin başkanlarıyla bir araya geldi.

Başkan Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde bulunan merkezin faaliyete planına ilişkin 2’nci etap çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Bu çerçevede merkezde bulunmak isteyen sivil toplum kuruluşlarına ilişkin kriterlerin belirlendiğini kaydeden Başkan Uysal, “Bunlar, yıl içinde kamuya açık en az 6 etkinlik düzenlemek, ofisleri haftada 20 saat açık tutmak gibi Yönetim Kurullarının alması gereken kararlardan oluşuyor” dedi.

Merkezde ayrıca yer talebinde bulunmayan dernekler için de etkinlik dolabı ve adres kutusu gibi olanakların sunulacağını kaydeden Başkan Uysal, “İster yeri olsun isterse adres kutusu, merkezde bulunacak tüm sivil toplum kuruluşları için toplantı salonları ücretsiz olacak” diye konuştu.

Başkan Uysal, merkezin her ne kadar sivil toplum bölümüyle ön plana çıksa da inovasyon merkezi, mutfak sanatları işliği, yerli ürünler bedesteni, kreş, AR-GE, AB Danışma ve Proje Ofisi’yle bir kampüs niteliğine sahip olduğunu söyledi. Başkan Uysal, buradan çıkacak ortak hizmet projeleriyle kent ve kentlilik bilincinin gelişimini, kentin ortak aklının oluşmasını ve yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesini hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Toplantıda dernek başkanları da Başkan Uysal’a Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi projesi dolayısıyla teşekkür etti. Projenin Antalya’da sivil toplum kuruluşlarına ve derneklere ilişkin en büyük yatırım olduğunu altını çizen başkanlar, merkezin işletmesine yönelik önerilerini de Başkan Uysal’la paylaştı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al