Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vali ve belediye başkanlarının ismiyle LÖSEV adına yardım dolandırıcılığı

ANKARA, İZMİR, MERSİN VE ANTALYA’DA VALİ VE BELEDİYE BAŞKANININ ADINA ARADIKLARINI SÖYLEYEREK, LÖSEV VE DERNEKLER ADINA YARDIM TOPLADIĞI İDDİA EDİLEN 4 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI.

Vali ve belediye başkanlarının ismiyle LÖSEV adına yardım dolandırıcılığı
19 Temmuz 2018 - 11:26

Ankara, İzmir, Mersin ve Antalya’da vali ve belediye başkanının adına aradıklarını söyleyerek, LÖSEV ve dernekler adına yardım topladığı iddia edilen 4 şüpheli gözaltına alındı.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yardım adı altında mağdur edilen kişilerin şikayeti üzerine harekete geçti. Yapılan çalışmalarda, şüphelilerin kullandığı telefonları dinlemeye alan polisler, İstanbul’da faaliyet gösterdiklerini ve ülke genelindeki, iş yeri ve şirket sahiplerini arayıp çete halinde nitelikli dolandırıcılık yaptıklarını belirledi. Ağırlıklı olarak Ankara, Mersin, İzmir’de dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen M.T, M.Y., M.S., M.Ş.E. İstanbul’da yapılan operasyonla yakalandı.

Polis, çetenin çalışma şeklini de deşifre etti. Şahısların telefonla aradıkları iş yeri veya şirketlere “Valilik Özel Kalem Müdürlüğünden Vali adına veya Vali Yardımcısı adına, Belediye Özel Kalem Müdürlüğünden Belediye Başkanı adına veya Belediye Başkan Yardımcısı adına aradıklarını” yardıma muhtaç çocuklara tedavilerinin yapılması amacıyla yardım topladıklarını, az miktar eksiklerinin kaldığını, müştekilerin bu konuda, valilik ve belediye başkanlığı adına desteklerini beklediklerini söyledikleri öğrenildi.

Şahısların, Ankara, İzmir, Mersin ağırlıklı olmak üzere Antalya’da da LÖSEV, Lösemili ve Engelli Çocuklar Derneği, Lösemi ve Kanserli Hastalara Yardım Derneği gibi dernekler adına verdikleri hesap numaralarına para havale ettirerek iş yeri ve şirketleri dolandırdıkları belirlendi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde ifade işlemleri tamamlanan şahıslar adliyeye sevk edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al