Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sosyal Yoksulluk Projesi Bölge Çalıştayı

Sosyal Yoksulluk Projesi Bölge Çalıştayı

Sosyal Yoksulluk Projesi Bölge Çalıştayı
05 Kasım 2017 - 10:23

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen Sosyal Yoksulluk ve Gençlik Projesi Bölge Çalıştayı Antalya’da gerçekleşti.

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu’nun öncülüğünde hazırlanan Proje kapsamında hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Ahmet Katıksız, 1 ay önce başladıkları çalışmalar sonrası bölge bölge gezdiklerini söyledi. Farklı bölgelerde, farklı hikayeler topladıklarını belirten Katıksız, “Her bölgede belirlediğimiz merkezde farklı illerden gençlerle buluşuyoruz. KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ortaklığı ile gerçekleştirdiğimiz projemizin yolculuğunda her yerde farklı hikâyeler topluyoruz ve farklı sonuçlarla karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Giresun, Konya, Şanlıurfa ve İstanbul’daydık” dedi.

Çalıştaya katılanları, web sitesi üzerinden yaptıkları başvurular doğrultusunda siyasi düşüncelerine, görüşlerine bakmaksızın sadece formlarındaki bilgilere göre değerlendirdiklerini aktaran Katıksız, “Hep ekonomik açıdan ele alınan yoksulluk kavramını sosyal açıdan gençlerle birlikte ele alıyoruz. Sosyal Yoksulluk kavramı çok yeni bir kavram. Kavramın içini gençlerle birlikte dolduruyoruz. Gittiğimiz yerlerde gençlerin anlattıkları, sosyal medya bağımlılıkları, internet oyunlarının içine girip dünyadan koptuklarına dair düşünceleri sorunun ne kadar büyük olduğunu ve konunun ne kadar doğru bir tespit olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Hızla gelişen teknoloji ve internet uygulamalarının aileleri tehdit ettiğine işaret eden Katıksız, “Ailelerimizin içinde bireyselleşme başladı. Şehirden mahalleye, mahalleden aileye indik iletişim konusunda şimdi ise daha büyük bir tehlike var aileden bireye iniyoruz. Bireyselleşmenin temel nedenlerinden biri de sosyal medya araçları. Ev içerisinde herkes odasına çekiliyor ve yemekleri bile birlikte yiyemiyoruz artık.

Sanal olarak milyonların içinde görünen ama fiziki olarak yalnız bir gençlik yetişiyor. Düşünün yeni yetişen gençlik sürekli olarak sosyal medyanın içerisinde ve kendisine ait bütün zamanı o dünyanın içerisinde tüketiyor” dedi.

Projenin hedeflerinden bahseden Katıksız, son olarak şunları söyledi:

“Sosyal Yoksulluk ve Gençlik Projemizle sahaya çıkarken öyle çok büyük hedefler koymadık kendimize. Belki kendimizden başlayarak birkaç kişinin yaşamına dokunarak, yeniden hayal kurmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine öncülük edebilirsek işte o vakit amacımıza ulaşmış olacağız.

Projenin sonucunda belki tek bir kişinin bakış açısını değiştireceğiz, belki de binlerce kişinin bunu bilmiyoruz. Ama biz bir tek kişinin kuracağı hayalin bile çok büyük değişimleri getirebileceğini biliyoruz.

Bugün Antalya’dayız tüm Akdeniz Bölgesi illerimizden katılımcılarımızla bir aradayız. Bölge çalıştaylarımızı bitirdikten sonra İnşallah 81 ilimizden gençlerle Konyamızda buluşacağız. Yerelden ulusala doğru hem sosyal yoksulluğu konuşacağız, hem de gençler arasında muazzam bir köprü ve birliktelik oluşturacağız”

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al