Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Spor toplantısına spor yaparak başladılar

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) SPOR KURULU BATI AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI KATILIMCILARIN EĞİTMEN EŞLİĞİNDE SPOR YAPILARAK BAŞLADI.

Spor toplantısına spor yaparak başladılar
14 Aralık 2017 - 17:40
banner

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı, katılımcıların eğitmen eşliğinde spor yapmasıyla başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran Öney başkanlığındaki CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi. Antalya, Isparta ve Burdur’dan parti örgütleri, amatör spor kulüpleri, sporcular, sivil toplum kuruluşlarının davetli olduğu toplantı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlendi.

Toplantıda CHP Genel Başkanı Öney’le birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten yer aldı.

Toplantı sporla başladı

Divanın oluşumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda tüm katılımcılar sırtında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ yazılı tişörtleri giydi ve ardından eğitmen eşliğinde salonda spor yaptı.

Katılımcılar, spor eğitmenin gösterdiği ve herkesin evde, iş yerinde günde 5 dakikasını ayırarak yapabileceği temel esneme ve ısınma hareketlerini yaptı.

“Yeni bir tanım lazım”

Muratpaşa Belediyesinin spor alanda çalışmalarını içeren sunumla devam eden programda konuşan Başkan Uysal, spora ilişkin yeni bir tanımlamaya ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Başkan Uysal, bir yanda sporun bir nevi ‘show business’ olarak ifade edilen tarafı bulunurken diğer yandan da bireyi geliştirici bir aktivite tarafının olduğunu söyledi.

Muratpaşa’nın spor anlayışı

Bireyi ve bedeni geliştiren, toplumsal barışı pekiştiren bir aktivitenin spor olarak tanımlandığında eğlence endüstrisinin parçası olan spor için ayrı bir tanım gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, “Bu tasnifi yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde durduğumuz yeri anlatmakta zorluk çekiyoruz. Amatör sporlar ya da spor sosyalleşmenin bir aracıdır. İş çıkışı mahallenin spor salonunda hentbol oynamaktır. Mahallenin kasabının, manavının, doktorunun biraraya gelip futbol oynamasıdır, koşmaktır. Spor böyle bir şeydir. Kitleseldir. Spor olan spor budur. Geliştirici olan, insanı barıştıran, insanı insan yapan spor, budur. Barışçı, sevgi ve saygı dolu, kendine güvenen birey olmak ve bunun yanında tansiyon, şeker hastalığından uzak durmak isteyen insanlar kitle sporlarıyla uğraşır. İşte Muratpaşa Belediyesinde bu anlayışla 11 bin kişiye düzenli spor yaptırıyoruz.”

“Siyaset spordan elini çekmeli”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öney ise siyasetin spordan elini çekmesi gerektiğini söyledi. Sporun milli bir mesele olduğunu kaydeden Öney, “Spora fırsat eşitliğini sağlamak sosyal demokrat anlayışın en önemli görevlerinden biridir” dedi. Sporun başka figürlerin müdahalesi olmaksızın ilgili bakanlık, spor insanları, vatandaşlar ve kulüpler eliyle kendi mecrasında gelişebileceğini belirten Öney, “Ama siz orayla başka figürleri dahil ederseniz o mecra ya parçalara ayrılır ya da kurur. ‘Geliştiriyorum’ derken oradaki asıl potansiyeli de yok edersiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı, diğer katılımcıların konuşmaları ve ardından Genel Başkanı Öney’in yaptığı değerlendirme konuşmasıyla sona erdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co