Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Su çalışmasının yüzde 20’si tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manay Mahallesinden Korkuteli ilçe merkezine gelecek olan içme suyu hattı çalışmalarına devam ediyor.

Su çalışmasının yüzde 20’si tamamlandı
22 Aralık 2017 - 17:34
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manay Mahallesinden Korkuteli ilçe merkezine gelecek olan içme suyu hattı çalışmalarına devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından, Manay Mahallesinden Korkuteli’ne gelecek olan içme suyu irsaliyesinde 40 kilometrelik mesafenin 9 kilometresi tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Korkuteli İlçe Koordinatörü Mahmut Bilgiç, Korkuteli’nin gelecek 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan projenin yüzde 20’sinin tamamlandığını söyledi.

Çalışmaların tüm hızla devam ettiğini belirten Bilgiç, “Yüklenici firma dağları delerek suyu getirmek için yoğun bir şekilde çalıştı ve güzergahı tamamladı. Faaliyete geçecek olan bu dev proje uzun vadede ilçemizde içme suyu problemini tamamı ile ortadan kaldıracaktır. Manay Mahallemizden, ilçe merkezine 40 kilometre uzunluğunda 600’lük çelik borular ile getirecek olduğumuz içme suyu ishale hattında ayrıca terfi istasyonları, maslaklar ve 2 bin 500 metreküp su deposu bulunmakta. Çalışmalar tamamlanmasıyla ilçemizin 50 yıllık içme suyu sorunu ortadan kalkacaktır” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -