Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?
17 Temmuz 2019 - 14:16

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Kuşkusuz telefonlar insan yaşamının en önemli parçalarından biri olmuştur. Bu cihazlar yaşamın her alanında büyük kolaylık ve gereksinim olmaktadır. Fakat bazı zamanlar istenmeden sorunlar yaşanmakta ve bu cihazlar arızanlanmaktadır. Özellikle suya düşen telefon açılmıyor ve bizlerde büyük sıkıntılar çekiyoruz.

Suya Düşen Telefon Bozulur Mu?

İnsanlar istemeden de olsa bazen dikkatsizce hatalar yapabiliyor, bu hatalar sonrası içinden çıkılmaz sorunlarla karşılaşıyorlar. Özellikle en önemli kullanım gereci olan akıllı cihazların ıslanması, yere düşmesi ve arıza yapması halinde oldukça panik olmaktayız. İlk olarak suya düşen telefon nasıl çalışır ve nasıl kurtarılır? En fazla merak edilen konu olmaktadır. Suya düşen cihazların tekrar eskisi gibi çalışması için bazı işlemler yapmanız gereklidir. Eğer yaptığınız işlemler sonrası halen cihazınızda sorun devam ediyorsa, kesinlikle bir uzmanına göstermelisiniz.

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmam Gerekli?

Elektronik bir cihazın ıslanması, terlemesi veya suya düşmesi bazen onarılması imkansız sıkıntı yaratmaktadır. İnsanların en fazla merak ettiği konular başında suya düşen telefon nasıl kurtarılır? Sorusudur. Bir hata sonucu suya düşen cihazınızı kurtarabilmeniz için öncelikle, eğer cihaz şarj aletine takılı değilse direk olarak sudan çıkarmalısınız. Ardından eğer cihaz açıksa ilk işiniz cihazı kapatmak olsun. Eğer cihazınızın kapağı açılıyorsa hemen çıkarın ve kağıt havlu yardımı ile kurutmaya başlayın. Mümkünse telefon sim kartını da çıkartın ve onu da kurutmaya çalışın. Sonrasında tüm ayrı parçalarla beraber kuru bir kağıt havlu üzerine bırakın gözeneklerde bulunan su damlalarının akmasını bekleyin.

Şarja Takılı Olan Telefon Suya Düşerse Nasıl Kurtarılır?

Elektriğe bağlı olan bir cihazın suyun içine düşmesi halinde çıplak elle çıkarılması, büyük sonuçlar doğurabilir. Ve buna çok dikkat etmek gereklidir. Suya düşen telefon nasıl kurtarılır? Elinizde veya bir şeyin üzerinde duran cihaz suya düşerse kurtarmak gereklidir, peki güvenle nasıl önlem alınır? için öncelikle cihazın fişini çekin ve biraz bekledikten sonra sudan çıkarın. Eğer bulunduğunuz yerde poşet içerisinde pirinç varsa cihazınızı poşetin içine koyun, pirinç cihazınızda bulunan tüm nemi ve ıslaklığı kısa sürede emecektir.

Daha Fazla İçerik İçin: Dijitalin 50 Tonu

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al