Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

TARSİM’den hasar ödemesi

TARSİM’den hasar ödemesi

TARSİM’den hasar ödemesi
20 Kasım 2017 - 15:07

Tarım Sigortası Havuzu (TARSİM) Antalya’da meydana gelen hortumun ardından hasar tespit çalışması tamamlanan üreticilere ödemelerin yapılmaya başlandığını bildirdi.

TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, 13 Kasım’da Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde meydana gelen hortum nedeniyle, 500 üreticinin ürünleri ve seralarında hasar ihbarında bulunduğunu, 50’ye yakın noktada da hasar tespit çalışmasının tamamlandığını söyledi.

Hiçbir sigortalının mağdur edilmediğini belirten Satoğlu, “Antalya’da örtü altı üretiminin yoğun olduğu ilçelerde sigortalılık oranı yüzde 20-25’ler seviyesinde. Henüz yüzde 75-80’e yakın sera sigortalanmamış durumda. Hasarın yoğun olarak yaşandığı, Kumluca, Finike ve Demre ilçelerine bağlı alanlarda gezdiğimiz zaman, poliçelerini yaptıran üreticilerimizin içlerinin rahat olduğunu gördük. Poliçesini yaptırmayan üreticilerimiz ise ne yazık ki büyük bir mağduriyet ve panik yaşamakta.

Ekspertiz işlemleri tamamlanan hasar dosyalarından değerlendirilmesi tamamlanan 220 adet hasar dosyası için 4 milyon TL’nin üzerinde tazminatı ödemeye başladık, kalan hasar dosyaları için de değerlendirmesinin tamamlanmasının ardından üreticilerimize jet hızıyla ödemeleri yapılacak. 13 Kasım’da meydana gelen hortumdan zarar gören sigortalılarımızın tamamının tazminatları, bu hafta içerisinde yapılmış olacaktır. Bu vesileyle, Örtü Altı Kayıt Sistemi (ÖKS) kaydını yaptıran üreticilerimizin hasar görsün ya da görmesin, ileriye dönük olarak mutlaka poliçelerini yaptırmalarını tavsiye ediyor ve bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al