Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tayland’a 15 Temmuz okulu

EĞİTİM-BİR-SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA ÇOBAN, “TÜRKİYE’DEKİ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI KAHRAMANCA KARŞI KOYARKEN HAYATINI KAYBEDEN ŞEHİTLERİMİZ ANISINA YAPILACAK OLAN İLKOKUL İÇİN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PAYDAŞ OLDU” DEDİ

Tayland’a 15 Temmuz okulu
01 Mart 2018 - 12:22

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanlığı tarafından Tayland’ın Patani kentine 15 Temmuz Şehitler İlkokulu inşaa edilecek.

Eğitim-Bir- Sen Antalya Şube Başkanlığı ve Deniz Feneri Derneği Antalya Şubesi öncülüğünde, Tayland’ın Patani kentine 15 Temmuz Şehitler İlkokulu inşaa edilecek. Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, “Türkiye’deki darbe girişimine karşı kahramanca karşı koyarken hayatını kaybeden şehitlerimiz anısına yapılacak olan ilkokul için Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yanısıra Antalya İmam Hatip Mezunları Derneği (ANİMDER), Genç İyilik gibi sivil toplum kuruluşları paydaş oldu. Allah nasip ederse proje ortaklarının temsilcileri ile 4 Mart 2018 de temel atmak için bu bölgeye gideceğiz” diye konuştu.

“Ahiret sermayesi”

Patani’de 6 milyon Müslüman’ın Budist çeteler ve işgalci asker tarafından zulüme uğradığını ve türlü işkencelere maruz kaldığını hatırlatan Çoban, “Uzak doğunun kanayan yarası aslında Patani. Müslümanların zülüm gören bu bölgeleri fark etmesi tanıması yardım elini uzatması girişimlerine ön ayak olan sivil toplum örgütlerine yapacakları çalışmalar için sonuna kadar destek veriyoruz. Nerede bir iyilik hareketi varsa onun paydaşı olmaya hazırız. Bu projelerin bizim için birer ahiret sermayesi olarak görmekteyiz” dedi.

450 öğrenci eğitim alacak

Patani’deki partneri İslamic Welfare Promotion Foundation Banbangmaruad ile işbirliği yaparak Güney Tayland’da bir ilkokul inşa etmeye karar verdi. İnşaat İslamic Welfare Promotion’un idare ettiği Al -Jamiah Al İslamiah School vakıf arazisi üzerine kurulacak. 450 talebenin eğitim alacağı okul 10 derslikten oluşacak. İki katlı ve 810 metrekare kullanım alanı olacak olan okulun maliyetinin 540 bin lira olacağı, İslamic Welfare Promotion vakfının bu projeyle ilkokul eğitiminde Müslüman azınlık için bir alternatif ortaya koymayı planladığı öğrenildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al