Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

TCG POYRAZ , Kaş’ta ziyarete açıldı

PREVEZE DENİZ ZAFERİ’NİN 480. YIL DÖNÜMÜ VE DENİZ KUVVETLERİ GÜNÜ DOLAYISIYLA TCG POYRAZ HÜCUMBOTU KAŞ MARİNA’DA VATANDAŞLARIN ZİYARETİNE AÇILDI.

TCG POYRAZ , Kaş’ta ziyarete açıldı
27 Eylül 2018 - 17:30

Preveze Deniz Zaferi’nin 480. yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla TCG Poyraz hücumbotu Kaş Marina’da vatandaşların ziyaretine açıldı.

Kutlamalar kapsamında Antalya’nın Kaş ilçesine gelen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı TCG Poyraz hücumbotu, Kaş Marina’daki iskeleye yanaştı. Bayraklarla süslenen TCG Poyraz, sabah saatlerinden itibaren ziyarete açıldı.

Kaş Kaymakamı Ulaş Akan, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, gazi, gazi ve şehit yakınlarını gemi girişinde TCG Poyraz hücumbotu Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Serhat Sarışın karşıladı. Ardından gazi, gazi ve şehit yakınlarına öğle yemeği verildi.

İskele girişinde oluşturulan kontrol noktasından geçen ziyaretçiler, görevli askeri personeller nezaretinde hücumbotu gezdi. Ziyaretçilere, Preveze Deniz Zaferi ve hücumbot hakkında bilgiler verildi.

TCG Poyraz hücumbotu Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Serhat Sarışın, “Dünya Deniz Harp tarihinin kaydettiği en büyük mücadelelerden biri olan Preveze Deniz Zaferi, Türk Milletinin denizlerle buluşmasından son derece yenilikçi ve öncü bir yaklaşımla denizlerin hakimi oluşuna giden yoldaki en önemli dönüm noktasıdır. Barındırdığı temel taktiklerden dünya literatürüne girmiş yaratıcı deniz stratejisine kadar her yönüyle emsalsiz bu zaferi hep birlikte anıyoruz.” dedi.

Yemeğe katılanlardan şehit Yusuf Polat’ın babası Hüseyin Polat ve Güneydoğu gazisi Feyzullah Karadağ, düzenlenen organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Program sonunda protokol üyeleri, gemi personeli, gazi, gazi ve şehit yakınları günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al