Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tek Kullanımlık Tıbbi Ürünlerde Kalite için Onno Medical ile İletişime Geçin

Tek Kullanımlık Tıbbi Ürünlerde Kalite için Onno Medical ile İletişime Geçin
19 Ağustos 2022 - 17:37

Tek Kullanımlık Tıbbi Ürünlerde Kalite için Onno Medical ile İletişime Geçin

Her zaman için en çok gereksinim duyulan ürünler arasında ilk sıralarda tıbbi ürünler yer alır. Covidien ve Baxter gibi bu alanda faaliyet gösteren dünya lideri markalar her tür tıbbi ürünün geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda sektörlerine yön veren isimlerdir. Ülkemizde Onno Medical kalitesi ve güvenilirliği ile Covidien ve Baxter ürünlerine ulaşma imkanı bulunur. Covidien ve Baxter markaları tüm ürünlerini hasta sonuçlarının çok daha iyi noktalara taşınmasını sağlamak amacıyla tasarlar ve üretir. 

Covidien uzmanlığı ve kalitesiyle üretimi ve dağıtımı gerçekleştirilen cerrahi cihazların ve sarf malzemelerin metabolik , jinekoloji, üroloji, spor cerrahisi, genel cerrahi, fıtık tamiri ve spor cerrahisi başta olmak üzere çeşitli cerrahi dallarında gerçekleştirilen açık ve minimal invasive işlemlerde kullanılması mümkündür.

Daha kişiselleştirilmiş ve daha akıllı bakım sağlama ve dönüşüm getiren yeniliklere imza atma ise Baxter markasının temel önceliği olarak tanımlanabilir. Bu sayede bakım verimliliğinin sağlanması, bakım sonuçlarının iyileştirilmesi, evde, hastanede ya da alternatif ortamlarda bakıma erişimin genişletilmesi imkanı elde edilmektedir.

Geniş ürün çeşitliliği ile Baxter özellikle genişletilmiş hemodiyaliz ve uzaktan hasta yönetimi tedavilerine önemli ölçüde katkı sağlamayı başarır. Baxter akut ve kronik diyaliz tedavileri başta olmak üzere steril IV solüsyonları, parenteral beslenme tedavileri, jenerik enjekte edilebilir farmasötikler, sızdırmazlık ürünleri, infüzyon sistemleri ve cihazları, inhale anestezikler ile cerrahi hemostat ve sızdırmazlık ürünleri gibi çeşitli alternatifler içeren geniş temel sağlık ürünleri portföyüne sahiptir. 

Markanın küresel ayak izi ile ürün ve hizmetlerinin kritik yapısı aynı zamanda gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sağlık hizmetlerine erişimin genişletilmesi noktasında son derece önemli bir rol üstlenir. Baxter’ın dünya çapındaki çalışmaları, hasta bakımını mümkün kılan yeni nesil sağlık hizmeti yeniliklerinin ilerletilmesi için şirketin tıbbi atılımlardan meydana gelen zengin mirasına dayanır.

Prismaflex® System M150 Baxter ürün kategorisindeki ürünlerin başında gelir. Sürekli sıvı yönetimi ve renal replasman tedavilerinin sağlanması noktasında PRISMAFLEX Kontrol Ünitesi ile kullanım için endike olma özelliğine sahiptir. Akut böbrek yetmezliği, aşırı sıvı yüklenmesi ya da her ikisinin birden olduğu hastalar için tasarlanmış bir sistemdir.

Dünya Lideri Baxter’ın Kaliteli Diyalizör Ürünleri Onno Medical’de

Üretiminde REVACLEAR Diyalizör teknolojisinin kullanıldığı diyalizörlerde üç katlı membran bulunur. Albümin ve diğer benzer büyüklüklerdeki moleküller gibi önemli proteinler korumanın yanı sıra üre gibi kritik üremik toksinleri uzaklaştırma amacıyla REVACLEAR tasarlanmıştır.

Küçük moleküler ağırlıklı moleküllerin yanı sıra REVACLEAR Diyalizör’ün zarı, Beta-2 Mikroglobulin’e benzer boyuttaki orta moleküllerin büyük bir kısmını ortadan kaldırmayı başarır. Buhar sterilizasyonu kullanan REVACLEAR Diyalizör, E-ışın veya EtO ile asla sterilize edilmemektedir. Bununla birlikte Baxter’ın bugüne kadar ürettiği en başarılı diyalizör denildiğinde akla ilk olarak REVACLEAR gelmektedir.

Diyaliz makinesi ve diyalizör, hemodiyaliz sürecinde kanın temizlenmesini sağlar. Hemodiyaliz süreci genellikle doktor, hemşire ve diyaliz teknikerlerinin gözetiminde olmak kaydıyla hastanelerde ya da özel diyaliz merkezlerinde uygulanır. Hemodiyaliz süreci dahilinde diyaliz makinesi pompa aracılığıyla kanı vücuttan alır. Esnek kan setleriyle diyalizörlerinden geçirir ve yeniden döndürür. Kanın pıhtılaşması heparin verilerek ya da serumla yıkanarak önlenebilir.

Hemodiyaliz sürecinde diyaliz cihazı içerisinden kan geçen ve atık maddelerle fazla sıvıları uzaklaştırmayı sağlayan özel bir filtre görevini üstlenir. Diyaliz makinesi tarafından hazırlanan ve diyalizat olarak da adlandırılan özel solüsyon aracılığıyla diyalizör kanı temizler. Kan temizlendikten sonra yeniden vücuda geri gönderilir. Hemodiyaliz seansları çoğunlukla haftada 3 seans şeklinde uygulanır ve seansların her biri ortalama 4 saat kadar sürer.

Kan Diyalizör ile Nasıl Temizlenir?

Diyalizör, diyaliz işlemi sırasında kanı temizleyen filtredir. İçinde binlerce boş tüp şeklinde lif bulunan plastik bir silindir olan diyalizör yaklaşık 20 cm boyunda ve 5 cm genişliğinde sentetik yarı geçirgen bir membrandan meydana gelir.

Silindirin alt ve üst ucunda birbiriyle bağlantılı olarak kan kompartımanını içi boş lifler oluşturur. Kan kompartımanına boşluklu liflerin açık kısmından girdikten sonra kan temizlenir. Daha sonra diğer taraftan çıkar. Diyalizin solüsyonu da diyalizin bir ucundan girer ve liflerin çevresinden akıp diğer taraftan çıkar.

Hemodiyaliz sürecinde hastanın damar yolundan tüplere doğru akan kan diyalizörün bir ucuna doğru binlerce kapiller benzeri boşluklu liflere dağıtılması amacıyla ilerlemektedir. Diyaliz solüsyonu bir uçtan girdikten sonra liflerin çevresinden diyalizörün diyalizat kompartımanında akmaya başlamaktadır.

Her dakika yaklaşık 300 ml kan ve 600 ml diyaliz solüsyonu diyaliz içinde karşılıklı olarak ve sürekli şekilde akmaktadır. Diyalizat ve kanın birbirinden ayrılmasını sağlayan boşluklu lifler yarı geçirgen membran sayesinde atık ürünlerle aşırı sıvı kandan diyalizat kompartımanına geçmektedir. Temizlenen kan diyalizörün diğer ucundan çıkarken kandan uzaklaştırılan toksik maddeler ve fazla sıvıyı içeren diyalizat diyalizörün diğer ucundan kanın girdiği yerden çıkmaktadır. Hemodiyaliz işlemi gerçekleştirilirken hastanın kanı sürekli dönme yoluyla ortalama 12 kez diyalizörden geçerek üre ve serum keratin seviyeleri düşürülmekte, fazla sıvı uzaklaştırılarak elektrolit seviyeleri düzeltilmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat